Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تنش اقتصادی میان اتحادیه اروپا و ایتالیا؛ بازی برد برد راست گرایان افراطی

تنش اقتصادی میان اتحادیه اروپا و ایتالیا؛ بازی برد برد راست گرایان افراطی
Copyright 
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عدم توافق رم و کمیسیون اروپا بر سر بودجه پیشنهادی دولت ایتالیا می تواند اقتصاد اتحادیه اروپا را با یکی از بی سابقه ترین بحران های اقتصادی مواجه کند.

آگهی

تنش درباره بودجه پیشنهادی ایتالیا بین دولت این کشور و اتحادیه اروپا شدیدتر شده است.

هفته گذشته کمیسیون اروپا با اعلام اینکه بودجه پیشنهادی ایتالیا بحران بدهی های این کشور را درنظر نگرفته است از مقامات دولت ایتالیا خواست به بودجه جدیدی فکر کنند.

دولت ایتالیا دوشنبه با رد اظهارات کمیسیون اروپا اعلام کرده است درنظرگرفتن عدد دقیق بدهی های ایتالیا در بودجه پیشنهادی تنها برای کمک به رشد اقتصادی است. دولت ایتالیا از کمیسیون خواسته تا اعضای دیگر اتحادیه اروپا را قانع کند بودجه جدید پیشنهادی این کشور را بپذیرند.

پیشنهاد تجدیدنظر دولت ایتالیا روز سه‌شنبه از سوی کمیسیون اروپا بررسی می‌شود و به گفته کارشناسان، کمیسیون با پیشنهاد دولت ایتالیا مخالفت خواهد کرد. 

به این ترتیب کمیسیون تا پایان ماه نوامبر به این کشور فرصت خواهد داد تا بودجه پیشنهادی جدیدی با توجه به بدهی های واقعی ایتالیا مطرح شود. درصورت عدم تمکین ایتالیا این کشور به علت سرپیچی از سوی کمیسیون اروپا تحریم خواهد شد.

به هر ترتیب دود این تنش به چشم احزاب سنتی و دور از قدرت در ایتالیا می‌رود و به کام احزاب راست گرای افراطی در قدرت تمام خواهد شد. چرا که اگر ایتالیا به خواسته کمیسیون اروپا تن دهد نهایتا مقامات حزب لیگ شمال و جنبش پنج ستاره به شهروندان می گویند که تحت فشار کمیسیون اروپا چنین بودجه ای تصویب شد و اگر هم دولت کنونی به خواسته های کمیسیون تن ندهد دولت فعلی این کشور تبدیل به قهرمان مبارزه شهروندان علیه «غول بزرگی بنام اتحادیه اروپا» خواهد شد.

از سوی دیگر عدم کسب توافق میان ایتالیا و کمیسیون اروپا برسر بودجه جدید، رتبه این کشور بحران زده را بیش از پیش از سوی موسسات و بنگاه‌های اقتصادی پایین می‌آورد. حتی عدم کسب توافق میان اروپا و ایتالیا می‌تواند به ورشکستگی اقتصاد ایتالیا بیانجامد و اروپا را با یک بحران جدید اقتصادی روبرو کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باشگاه فوتبالی برای پناهندگان در ایتالیا

ایتالیا درخواست توقیف ۵ میلیارد دلار از اموال ایران را رد کرد

شکاف بین راست‌های افراطی برای انتخابات اروپا؛ اختلاف‌ها بر سر چیست؟