Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سناتور فرانسوی: ارتباط دست‌کم یکی از بانک‌های ایرانی با بازار اروپا را حفظ خواهیم کرد

سناتور فرانسوی: ارتباط دست‌کم یکی از بانک‌های ایرانی با بازار اروپا را حفظ خواهیم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه پنج نفره از نمایندگان و سناتورهای پارلمان و سنای فرانسه در سفر به ایران اعلام کردند که اروپا تمهیدات ویژه‌ای برای کمک به اقتصاد ایران در نظر دارد. این تدابیر چیست؟

آگهی

به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا تلاش می‌کند تا برای کاهش اثرات تحریم‌ آمریکا علیه تهران ارتباط بازارهای اروپایی را با دست‌کم یکی از بانک‌های ایرانی حفظ کند. 

 فیلیپ بونکاریر، رئیس گروه دوستی ایران و فرانسه در مجلس سنا که به تهران سفرکرده است با اعلام این موضوع گفت: «ما اروپایی ها پس از خروج آمریکا از برجام قول‌های زیادی برای حمایت ایران داده‌ایم اما تاکنون موفق به اجرای آنها نشده‌ایم.»

از زمان خروج آمریکا از برجام این کشورهای برخی از تحریم‌های ایران را بازگردانده و قرار است بزودی تحریم‌های دیگری علیه نفت و نظام بانکی ایران وضع شوند. 

به گفته این سناتور فرانسوی اتحادیه اروپا باید هرچه زودتر اقداماتی انجام دهد تا ارتباط بانک‌های اروپایی با دست کم یک بانک ایرانی از طریق سوئیفت حفظ شود.

**بیشتر بخوانید: **آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه چند بانک و شرکت ایرانی به اجرا گذاشت

این سناتور فرانسوی با چهار همکار خود به ایران سفرکرده است. دلفین او، رئیس گروه دوستی ایران و فرانسه در پارلمان و از نزدیکان امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور نیز در این سفر همکار سناتور خود را همراهی  کرد. دلفین او نیز به خبرنگاران گفت که اروپا تمام تلاشش را خواهد کرد تا ایران بتواند امتیازات اقتصادی خود پس از امضای برجام را زنده نگاه دارد. دلفین او گفت که اروپا در حال راه اندازی یک نظام ویژه برای دور زدن تحریم‌های آمریکا است.

با این حال مقامات هیات فرانسوی در ایران اعلام کردند که تا پیش از آغاز دور دوم تحریم های آمریکا در چهارم نوامبر اروپا قادر نیست ساختارهای نجات دهنده اقتصاد ایران را بکار بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: درباره ایران، همپیمانان سنتی آمریکا او را رها کرده‌اند

دو شرکت بزرگ چینی در ماه نوامبر از ایران نفت وارد نمی‌کنند

انتقاد روسیه از آمریکا بر سر مسئله برجام و انتقال جهادی‌های ادلب به افغانستان