سناتور فرانسوی: ارتباط دست‌کم یکی از بانک‌های ایرانی با بازار اروپا را حفظ خواهیم کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سناتور فرانسوی: ارتباط دست‌کم یکی از بانک‌های ایرانی با بازار اروپا را حفظ خواهیم کرد

به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا تلاش می‌کند تا برای کاهش اثرات تحریم‌ آمریکا علیه تهران ارتباط بازارهای اروپایی را با دست‌کم یکی از بانک‌های ایرانی حفظ کند. 

 فیلیپ بونکاریر، رئیس گروه دوستی ایران و فرانسه در مجلس سنا که به تهران سفرکرده است با اعلام این موضوع گفت: «ما اروپایی ها پس از خروج آمریکا از برجام قول‌های زیادی برای حمایت ایران داده‌ایم اما تاکنون موفق به اجرای آنها نشده‌ایم.»

از زمان خروج آمریکا از برجام این کشورهای برخی از تحریم‌های ایران را بازگردانده و قرار است بزودی تحریم‌های دیگری علیه نفت و نظام بانکی ایران وضع شوند. 

به گفته این سناتور فرانسوی اتحادیه اروپا باید هرچه زودتر اقداماتی انجام دهد تا ارتباط بانک‌های اروپایی با دست کم یک بانک ایرانی از طریق سوئیفت حفظ شود.

**بیشتر بخوانید: **آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه چند بانک و شرکت ایرانی به اجرا گذاشت

این سناتور فرانسوی با چهار همکار خود به ایران سفرکرده است. دلفین او، رئیس گروه دوستی ایران و فرانسه در پارلمان و از نزدیکان امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور نیز در این سفر همکار سناتور خود را همراهی  کرد. دلفین او نیز به خبرنگاران گفت که اروپا تمام تلاشش را خواهد کرد تا ایران بتواند امتیازات اقتصادی خود پس از امضای برجام را زنده نگاه دارد. دلفین او گفت که اروپا در حال راه اندازی یک نظام ویژه برای دور زدن تحریم‌های آمریکا است.

با این حال مقامات هیات فرانسوی در ایران اعلام کردند که تا پیش از آغاز دور دوم تحریم های آمریکا در چهارم نوامبر اروپا قادر نیست ساختارهای نجات دهنده اقتصاد ایران را بکار بگیرد.