فرمانده آمریکایی ناتو در افغانستان از سوقصد جان سالم به‌در برد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرمانده آمریکایی ناتو در افغانستان از سوقصد جان سالم به‌در برد

در یک تیراندازی در دفتر والی قندهار یکی از فرماندهان قدرتمند پلیس افغانستان کشته شد.

در تیراندازی که پنجشنبه ۱۸ اکتبر انجام شد، ژنرال عبدالرازق فرمانده پلیس قندهار کشته شد. طبق اعلام مقامات رسمی، این تیراندازی توسط یکی از بادیگاردهای عبدالرازق صورت گرفت و بلافاصله پس از پایان جلسه به سوی ژنرال رزاق آتش گشوده که منجر به کشته شدن او و چند نفر دیگر شده است. هنوز جزئیاتی در خصوص تعداد کشته شدگان منتشر نشده است.

ژنرال اسکات میلر که یکی از فرماندهان ارشد آمریکا در افغانستان است تا لحظاتی پیش از این حمله همراه با ژنرال عبدالرازق در جلسه بود.

طالبان با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت انجام این حمله را برعهده گرفته و مدعی شده به جز ژنرال عبدالرازق، چند مقام امنیتی دیگر هم در این حمله کشته شده‌اند. طالبان در این بیانیه همچنین گفته است هدف این تیراندازی اسکات میلر، فرمانده آمریکایی ناتو در افغانستان بوده است.

کلنل کونت پیترز سخنگوی ناتو در این خصوص می‌گوید: «ژنرال میلر که از ماه گذشته مسئولیت هدایت نیروهای ناتو در افغانستان را بر عهده گرفته در این تیراندازی جان سالم به در برده است، اما دو آمریکایی دیگر مجروح شده‌اند.

آنطور که رسانه‌های محلی گزارش می‌دهند این تیراندازی در داخل دفتر والی قندهار صورت گرفته است. در زمان تیراندازی، مقام‌های محلی و فرمانده نیروهای حمایت قاطع در دفتر والی جلسه داشتند.

ژنرال رزاق یکی از فرماندهان قدرتمند پلیس بود که در جنوب افغانستان به دلیل مبارزه با طالبان شهرت داشت اما در عین حال مورد انتقاد گروه‌های حقوق بشر بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید