مذاکرات برکسیت؛ انتقاد می از اتحادیه اروپا به دلیل تمرکز بر مرز ایرلند

مذاکرات برکسیت؛ انتقاد می از اتحادیه اروپا به دلیل تمرکز بر مرز ایرلند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر محافظه کار بریتانیا با انتقاد از اتحادیه اروپا گفت نباید اجازه دهیم مرز ایرلند مذاکرات برکسیت را به بن بست برساند.

آگهی

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در سخنرانی خود در مجلس عوام بریتانیا از اتحادیه اروپا خواست اجازه بدهد مذاکرات برکسیت به بهانه مرز ایرلند به بن بست نرسند. خانم می اعلام کرد که باید فرصتی فراهم شود تا مذاکرات در آرامش کامل به نتیجه برسند.

سخنان ترزا می دو روز پیش از حضور او در نشست سران اروپایی در بروکسل بیان شد. برکسیت، جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، مهم ترین موضوع نشست پاییزی رهبران اروپایی در پایان هفته جاری خواهد بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بریتانیا تنها شش ماه فرصت ماندن در اتحادیه اروپا را دارد و ماه مارس سال ۲۰۱۹ این کشور برای همیشه از اتحادیه اروپا جدا خواهد شد. مگر اینکه تا آنزمان دولت محافظه کار بریتانیا استعفا دهد و یا اینکه تصمیم بر همه پرسی جدید بر سر برکسیت گرفته شود.

آخرین توییت دونالد توسک، رئیس شورای اروپایی در روز دوشنبه هم نشان می دهد که پیشرفت در مذاکرات برکسیت بنوعی به بن بست رسیده است.

در دومین مرحله از مذاکرات برکسیت مهم ترین موضوع توافق اتحادیه اروپا و دولت بریتانیا برسر مرز بین جمهوری ایرلند، به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا، و ایرلند شمالی بخشی از خاک بریتانیا است.

نگرانی ها از آن است که بدلیل دهه ها تنش بین دو ایرلند و کسب صلح در سال های اخیر، دوباره تعیین مرزهای گمرکی بین دو ایرلند به تنش ها دامن بزند.

ترزا می در سخنان خود در مجلس عوام تاکید کرد دولت محافظه کار بریتانیا اجازه نمی دهد مذاکرات برکسیت بریتانیای کبیر را چندتکه کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار مرکل: تنها هشت هفته برای تصمیم‌گیری دربارۀ برکسیت باقی مانده است

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد