Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

طالبان در دو ولایت افغانستان حداقل ۲۲ نیروی امنیتی را کشتند

طالبان در دو ولایت افغانستان حداقل ۲۲ نیروی امنیتی را کشتند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نبرد برای بیرون راندن نیروهای خارجی، سرنگون کردن دولت تحت حمایت غرب و تشکیل دولتی منطبق با دیدگاه خاص مذهبی خود از جمله این اهداف مبارزات طالبان اعلام شده است.

آگهی

در حمله نیروهای طالبان به ایستگاههای بازرسی در دو ولایت افغانستان واقع در جنوب شرقی این کشور دست‌کم ۲۲ مامور امنیتی از حمله یک فرمانده پلیس کشته شدند.

رحمت الله یارمال، ولی ولایت زابل که یکی از حملات در آن صورت گرفته به خبرگزاری رویترز گفت: در حمله روز یکشنبه به ولسوالی میزان، منطقه ای واقع در جنوب ولایت زابل، رئیس پلیس منطقه در جریان درگیری مسلحانه با شورشیان طالبان کشته شده است.

بر اساس این گزارش در دیگر حمله صورت گرفته، ۲۱ تن از سربازان مستقر در یک ایستگاه بازرسی در «پشت رود» منطقه ای واقع در ولایت فرح نیز قربانی حمله مسلحانه نیروهای طالبان شده اند.

شورشیان طالبان در این حمله همچنین ۱۱ سرباز را اسیر خود کرده و سلاح های آنها را به غنیمت گرفته اند.

طالبان بلافاصله پس از انجام این حملات مسئولیت آنرا بر عهده گرفت. ذبیح الله مجاهد، سرکرده نیروهای طالبان در بیانیه ای اعلام کرد: «حملات شنبه شب رزمندگان ما با کشته شدن یک رئیس پلیس و ۲۵ سرباز افغان در دو ولایت همراه بوده است.»

طالبان هفته گذشته از مردم افغانستان خواستند انتخابات ۲۰ اکتبر در این کشور را تحریم کنند. به اعتقاد شورشیان مسلح درگیر با دولت مرکزی دراین کشور آمریکا با دستمایه قراردادن مشارکت مردم در انتخابات قصد دارد بر مشروعیت قدرت و حضور خود در این کشور بیافزاید.

این ادعا در حالی مطرح می شود که خبرگزاری ها روز شنبه از ملاقات فرستاده ویژه آمریکا در مذاکرات صلح افغانستان با نمایندگان گروه طالبان در دوحه خبر داده بودند، دیداری که شورشیان طالبان در بیانیه ای صحت آنرا مورد تایید قرار دادند.

بیشتر بخوانید:

طالبان چندی است که بر شدت و تعداد حملات در مناطق استراتژیک افغانستان افزوده اند تا هر چه سریعتر به آنچه از سوی آنها به عنوان هدف اصلی مبارزه بر ضد دولت مرکزی اعلام شده دست پیدا کنند.

نبرد برای بیرون راندن نیروهای خارجی، سرنگون کردن دولت تحت حمایت غرب و تشکیل دولتی منطبق با دیدگاه خاص مذهبی خود از جمله این اهداف اعلام شده است.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افغانستان؛ ۲۲ کشته و ده‌ها زخمی در انفجاری در ولایت تخار

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

اعتراف رهبر طالبان به اختلافات درونی: خواستید با اتحاد عزلم کنید اما دچار تفرقه نشوید