درخشش جودکاران اتریش در روز دوم جایزه بزرگ کنکون

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درخشش جودکاران اتریش در روز دوم جایزه بزرگ کنکون

ستاره روز دوم جایزه بزرگ کنکون در جودوی زنان میکائلا پولِرِس بود. این جودوکار اتریشی که صاحب دو مدال برنز جهانی است با کسب یک امتیاز ایپون در فینال لحظه‌ای فراموش‌نشدنی را ثبت کرد و به مدال طلا دست یافت.

مگلنا کِرِساکووا با غلبه بر جودوکار کانادایی در وزن زیر ۶۳ کیلوگرم دومین مدال طلای زنان را به اردوی بلژیک برد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

میکائلا درباره قهرمانی‌اش می‌گوید: «بسیار خوشحالم. عالی است چون مگدا هم تیمی من هم به طلا رسید و این به من بسیار انگیزه داد.»

اما در جودوی مردان و در وزن زیر ۷۳ کیلوگرم تامی ماچیاس از سوئد موفق شد دنیس ایاردچف، جودوکار روس را در فینال شکست دهد.

ماچیاس که در سه رویارویی پیشین خود بر این حریف نامدار چیره نشده بود این بار توانست با یک فن پای تماشایی او را خاک کند و به دومین مدال طلای خود برسد.

او می‌گوید: «من هرگز چهار بار به یک حریف نخواهم باخت. واقعا به خودم باور داشتم و جنگیدم. می‌دانستم که او قوی است پس با خودم گفتم اگر بتوانم در اول مسابقه محکم بیایستم و سخت بجنگم می‌توانم در میانه کار تعادلش را به هم بزنم و امروز بالاخره موفق شدم. سه سال گذشته برای من خیلی خوب بوده و اینبار به مدال طلا رسیدم اما در جودو هر احتمالی ممکن است، شاید دفعه بعد فقط به برنز برسم اما امروز خوش‌شانس بودم و طلا نصیبم شد.»

در این میان زیباترین فنونِ روزِ دوم مسابقات را «سامی چوچی» از بلژیک به نمایش گذاشت. او دو فن «تای اوتوچی» و نیز «اوچی ماتا» را به زیبایی تمام اجرا کرد تا به نخستین مدال طلای خود در سطح جهانی دست پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

درخشش پائولا پارتو در نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ کنکون