Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سوئیس؛ محرومیت دائم پدوفیل ها از انجام فعالیت حرفه ای مرتبط با کودکان

سوئیس؛ محرومیت دائم پدوفیل ها از انجام فعالیت حرفه ای مرتبط با کودکان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«روابط جنسی ناشی از احساسات عاشقانه میان نوجوانان» یکی از مواردی است که مشمول بند استثناء در قانون مذکور می شود. بر این اساس به عنوان مثال یک فرد بیست ساله به دلیل روابط جنسی با فردی زیر شانزده سال همانند دیگر محکومان پدوفیلی از محرومیت مادام العمر برخوردار نخواهند شد.

آگهی

سوئیس برای مقابله با سوء استفاده و آزار جنسی کودکان یکی از سختگیرانه ترین قوانین اروپایی را در کشورش به اجرا در می آورد.

بر اساس این قانون که از نخستین روز سال آینده میلادی در سوئیس به اجرا گذاشته می شود محکومان به آزار جنسی کودکان (افراد پدوفیل) تا پایان عمر از فعالیت در حوزه هایی که تماس مستقیم با کودکان در آن پیش بینی شده، محروم خواهند شد.

سوئیس پیشتر در سال ۲۰۱۴ میلادی طرح چنین اقدام قانونی را در میان ساکنان به همه پرسی گذاشته بود که در نهایت با موافقت شصت و سه درصدی مواجه شد.

در بیانیه دولت سوئیس آمده است: افرادی که به آزار و تجاوز جنسی کودکان زیر هجده سال و یا افراد بزرگسال آسیب پذیر محکوم شده اند برای همیشه از حق فعالیت حرفه ای و یا داوطلبانه مرتبط با این دو قشر از جامعه محروم خواهند بود.

این طرح قانونی به دلیل رویکرد احتیاط آمیز دولت برای خلق یک مکانیزم خودکار میان محکومیت و ممنوعیت دائم پیش از این چهار سال مسکوت گذاشته شده بود. پارلمان فدرال سوئیس در نسخه نهایی این قانون یک «بند استثناء» گنجانده که بر اساس آن قاضی مامور رسیدگی به پرونده متهمان آزار جنسی کودکان این اختیار را خواهد داشت که در صورت تشخیص خفیف بودن جرم و نبود احتمال تکرار آن با تسامح بیشتری به صدور حکم مبادرت ورزد.

بر اساس آنچه دولت سوئیس اعلام کرده «روابط جنسی ناشی از احساسات عاشقانه میان نوجوانان» یکی از مواردی است که مشمول بند استثناء در قانون مذکور می شود. بر این اساس به عنوان مثال یک فرد بیست ساله به دلیل روابط جنسی با فردی زیر شانزده سال همانند دیگر محکومان پدوفیلی از محرومیت مادام العمر برخوردار نخواهند شد.

با این وجود دولت تاکید کرده است که پدوفیل های واقعی و افراد آلوده به این ناهنجاری هرگز مشمول معافیت درنظرگرفته شده نخواهند شد.

کارفرما ها، سازمان ها و نهادهای خصوصی و دولتی و نیز دیگر تشکیلات ذی صلاح پس از این موظف هستند با بررسی گواهی سوء پیشینه افراد نسبت به بررسی محرومیت های احتمالی در نظر گرفته شده توسط قانون اقدام کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حدود ۳ هزار پدوفیل در ۷۰ سال اخیر در کلیساهای فرانسه حضور داشتند

محرومیت زوج مسلمان از دریافت ملیت سوئیس به دلیل دست ندادن با جنس مخالف

آغاز نشست سوئیس برای صلح اوکراین؛ زلنسکی در غیبت پوتین و دیگران شانس خود را امتحان می‌کند