Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پلیس بلغارستان: مظنون اصلی قتل ویکتوریا مارینووا بازداشت شد

پلیس بلغارستان: مظنون اصلی قتل ویکتوریا مارینووا بازداشت شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیکر ویکتوریا مارینووا، روزنامه نگار تحقیقی بلغارستان در شهر روسه در کنار رودخانه دانوب روز شنبه پیدا شد. امروز پلیس این شهر می گوید مظنون اصلی را بازداشت کرده‌اند.

آگهی

پلیس بلغارستان می گوید مظنون به تجاوز و قتل روزنامه نگار این کشور را پیدا کرده است. به گفته پلیس مردی رومانیایی با اصلیتی اوکراینی متهم اصلی قتل «ویکتوریا مارینووا» خبرنگار بلغارستانی است. 

جسد این روزنامه نگار تحقیقی روز شنبه در کرانه رود دانوب در شمال شهر روسه پیدا شده بود. 

تئودور آتاناسوف، رئیس پلیس شهر «روسه» سه شنبه به خبرنگاران گفت شواهد و مدارک زیادی درباره مرد مظنون به قتل بازداشتی وجود دارد اما همچنان با قاطعیت نمی توان هویت این مظنون را تایید و نام وی را منتشرکرد. 

ویکتوریا مارینووا، خبرنگار ۳۰ ساله که از تحقیقاتی درباره اتهام فساد در بودجه اتحادیه اروپا پرده برداشته بود، در اثر ضربه سنگین به سر و خفگی کشته شده است.  مارینووا در برنامه‌ای تلویزیونی به کلاه‌برداری در دستگاه‌های مالی اتحادیه اروپا پرداخته بود. در این رسوایی پای بسیاری از سیاستمداران و تجار به میان کشیده شده بود.

ویکتوریا مارینووا عضو هیئت مدیره تلویزیون پر طرفدار «تی‌.وی.ان» در شمال بلغارستان بود. او سومین روزنامه‌نگاری است که ظرف یک سال گذشته در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا کشته می‌شود.

ماه اکتبر سال گذشته میلادی صدها روزنامه‌نگار بلغار در مرکز صوفیه پایتخت این کشور گرد آمدند تا اعتراض خود را به تهدیدهای معاون نخست‌وزیر این کشور نشان دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف و ضبط ۷۰۰ کیلو هروئین از دو کامیون ایرانی در مرز بلغارستان

هزار روز دوری از مدرسه؛ یونیسف: دختران افغان سه میلیارد ساعت درسی را از دست داده‌اند

ظرفیت‌های پنهان فریبکاری هوش مصنوعی؛ آیا فناوری انسان نسل او را منقرض می‌کند؟