کارشناسان سازمان ملل: گرمایش زمین را به ۱.۵ درجه سانتیگراد محدود کنید

کارشناسان سازمان ملل: گرمایش زمین را به ۱.۵ درجه سانتیگراد محدود کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام کارشناسان سازمان ملل موج گرما، خشکسالی و وقوع سیل بر اثر طوفان های شدید از جمله تبعات افزایش بیش از ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین خواهد بود.

آگهی

کارشناسان سازمان ملل می گویند بشر برای محدودسازی میزان گرمایش کره زمین به ۱.۵ درجه سانتیگراد باید در روند زندگی خود تغییراتی «سریع» و «بی سابقه» ایجاد کند.

مجمع بین المللی تغییرات آب و هوایی در گزارشی ۴۰۰ صفحه ای نسبت به پیامدهای افزایش بیش از ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین هشدار داده است. بنا به اعلام کارشناسان سازمان ملل موج گرما، خشکسالی و وقوع سیل بر اثر طوفان های شدید از جمله تبعات افزایش بیش از ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین خواهد بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بنا به این گزارش محدودسازی میزان افزایش دمای کره زمین به ۱.۵ درجه سانتیگراد برای ساکنان کره زمین و اکوسیستم (زیست بوم) طبیعی کره زمین «به وضوح سودبخش» خواهد بود.

در حالی در گزارش مجمع بین المللی تغییرات آب و هوایی به افزایش ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین اشاره شده است که کشورهای مختلف در توافق پاریس در سال ۲۰۱۵ بر سر محدودسازی افزایش دمای کره زمین به دو درجه سانتیگراد به توافق رسیده بودند.

کارشناسان سازمان ملل متحد در گزارش خود تاکید کرده اند که در صورت ادامه روند کنونی افزایش ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین بین سالهای ۲۰۳۰ تا ۲۰۵۲ محقق خواهد شد.

مجمع بین المللی تغییرات آب و هوایی هشدار داده است که پیامدهای افزایش بیش از ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین می تواند «برگشت ناپذیر» باشد. از جمله این پیامدها نابودی برخی از گونه های جانوری و گیاهی است.

در گزارش کارشناسان سازمان مل متحد از بیش از شش هزار تحقیق در مورد تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین استفاده شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش سازمان جهانی هواشناسی: رکورد روزهای به شدت گرم در اروپا سال گذشته شکست

در جلسه شورای امنیت برای پذیرش فلسطین در سازمان ملل چه گذشت؟ وتوی آمریکا در مقابل ۱۲ رای مثبت

سیل دبی نتیجه تغییرات آب و هوایی بود یا باروری ابرها؟