پرونده اتهام تجاوز جنسی علیه کریستیانو رونالدو در آمریکا به جریان افتاد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 تحقیق در باره اتهام تجاوز جنسی بر ضد کریستیانو رونالدو
تحقیق در باره اتهام تجاوز جنسی بر ضد کریستیانو رونالدو

پلیس لاس وگاس روز دوشنبه اعلام کرد تحقیق در باره اتهام تجاوز مطرح شده از سوی یک زن ۳۴ ساله آمریکایی بر ضد کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی فوتبال جهان را آغاز کرده است.

اتهام تجاوز جنسی رونالدو به یک زن آمریکایی برای نخستین بار روز جمعه بیست و هشتم سپتامبر رسانه ای شد که بلافاصله واکنش و تکذیب این ستاره فوتبالی را به همراه داشت.

مهاجم تیم یوونتوس ایتالیا و کاپیتان تیم ملی پرتغال روز یکشنبه با انتشار ویدیویی بر روی صفحه اینستاگرام خود خبر منتشر شده در این ارتباط را جعلی توصیف کرد و منکر هرگونه تجاوز جنسی به این دختر آمریکایی در سال ۲۰۰۹ شد.

شاکی این پرونده کاترین مایورگا است که در شکایت خود نزد دادگاهی در ایالت نوادا مدعی شده کریستیانو رونالدو نه سال پیش وی را در اتاق هتلش در لاس وگاس از ناحیه مقعد مورد تجاوز قرار داده است. این زن آمریکایی مدعی است که این ستاره فوتبال جهان او را برای گرفتن حق السکوت تحت فشار گذاشته و یک قرارداد مالی را به وی تحمیل کرده است.

لسلی استوال، وکیل کاترین مایورگا نیز در بیانیه ای اعلام کرده که شکایت موکلش و مدارک فیزیکی موجود را که از تجاوز جنسی دلالت دارد به هیچ وجه نمی توان جعلی قلمداد کرد.

به گفته لسلی استوال موکلش نه تنها در پی احقاق حق و برقراری عدالت است بلکه تلاش دارد تا کریستین رونالدو را در برابر مسئولیت عملی که انجام داده قرار دهد تا وی دیگر دست به چنین اقداماتی نزند. او همچنین قصد دارد با این شکایت دیگر قربانیان را تشویق کند تا متجاوزان جنسی با هر سطح از شهرت، ثروت و قدرت را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

پلیس لاس وگاس روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که فرد شاکی روز سیزده ژوئن ۲۰۰۹ مورد تجاوز را گزارش کرده و برای اثبات آن آزمایش پزشکی نیز انجام داده است. طبق ادعای پلیس در شکایت اولیه به مکان انجام تجاوز و مشخصات فرد مظنون اشاره ای نشده بود.

در این گزارش آمده است که کاترین مایورگا از بیم «تحقیر عمومی» و متحمل شدن اقدامات تلافی جویانه از سوی کریستیانو رونالدو در شکایت اولیه از بردن نام وی خودداری و تنها به عبارت «یک فوتبالیست مشهور» برای توصیف فرد متجاوز بسنده کرده بود.

این پرونده اینک با شکایت مجدد کاترین مایورگا و ارائه جزئیات بیشتر در باره روز حادثه و هویت فرد متجاوز دوباره به جریان افتاده است.

رونالدو در نخستین واکنش به این شکایت کلیه اتهامات مطرح شده را رد و تاکید کرده است که افرادی قصد دارند با نام او به شهرت برسند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید