Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سالگرد همه‌پرسی استقلال کاتالونیا؛ درگیری پلیس ضد شورش با تظاهرکنندگان

سالگرد همه‌پرسی استقلال کاتالونیا؛ درگیری پلیس ضد شورش با تظاهرکنندگان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نزدیک به ۱۸۰ هزار نفر در این تظاهرات شرکت کردند و معترضان که خواهان قطع ارتباط با مادرید هستند بارها در طول روز با نشستن بر روی ریل‌های قطار در ایستگاه‌ها برای بستن مسیر قطارها تلاش کردند و در مواردی نیز به بستن معابر اصلی و جاده‌ها دست زدند.

آگهی

راهپیمایی هواداران استقلال کاتالونیا روز دوشنبه اول اکتبر در اولین سالگرد همه‌پرسی با برخورد شدید پلیس ضد شورش بارسلون مواجه شد.

تظاهرکنندگانی که پرچم‌های زرد، قرمز و آبی استقلال‌طلبان را در دست داشتند در حالی که شعار «یک اکتبر، نابخشودنی، فراموش نشدنی» سر می دادند در مقابل پارلمان منطقه کاتالونیا تجمع کردند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
درگیری پلیس ضد شورش با هواداران استقلال کاتالونیارویترز

پلیس کاتالونیا برای کنترل معترضان در مقابل ساختمان پارلمان از باتوم و گلوله‌های پلاستیکی استفاده کرد و در بسیاری موارد با راهپیمایان درگیر شد.

نزدیک به ۱۸۰ هزار نفر در این تظاهرات شرکت کردند و معترضان که خواهان قطع ارتباط با مادرید هستند بارها در طول روز با نشستن بر روی ریل‌های راه آهن در ایستگاه‌ها برای بستن مسیر قطارها تلاش کردند و در مواردی نیز به بستن معابر اصلی و جاده‌ها دست زدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
هواداران استقلال کاتالونیا بر روی ریل قطارها نشستندرویترز

با این وجود نظرسنجی‌ها در کاتالونیا از شکاف عمیق میان هوادارن و مخالفان استقلال از اسپانیا حکایت دارد. یک دانشجوی پزشکی که در تظاهرات روز دوشنبه شرکت کرد با تاکید بر اینکه جنبش استقلال طلبان نباید مخالفان را که تقریبا نیمی از مردم کاتالونیا هستند نادیده بگیرد می‌گوید: «از طرف دیگر نیز ما از اسپانیا می‌خواهیم که رفتار بهتری با ما داشته باشد.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راهپیمایی بزرگ جدائی‌طلبان کاتالونیا یک سال پس از همه پرسی استقلال و ابطال نتایج

همه پرسی کاتالونیا؛ پنچ روزی که اسپانیا را لرزاند

همه‌پرسی استقلال؛ چگونه یک کشور بنیان نهاده می‌شود؟