Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان اجازه استرداد دیپلمات ایرانی به بلژیک را صادر کرد

 آلمان اجازه استرداد دیپلمات ایرانی به بلژیک را صادر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسدالله اسدی از جمله افرادی است که اوایل ماه ژوئیه در چارچوب تحقیقات مشترک اروپایی در خصوص پرونده حمله به گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در پاریس در سه کشور آلمان، بلژیک و فرانسه دستگیر شده بودند.

آگهی

آلمان اجازه استرداد یک دیپلمات ایرانی مظنون به دست داشتن در برنامه‌ریزی برای حمله به گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در پاریس را صادر کرد.

خبرگزاری فرانسه دقایقی پیش با اعلام این خبر تاکید کرد دادگاهی در شهر برلین آلمان روز دوشنبه با صدور حکمی رسما مجوز استرداد دیپلمات مظنون ایرانی به بلژیک را صادر کرده است.

دیپلمات یاد شده اسدالله اسدی نام دارد که در سفارت ایران در اتریش مشغول به کار بوده است. وی از جمله افرادی است که اوایل ماه ژوئیه در چارچوب تحقیقات مشترک اروپایی در خصوص این پرونده در سه کشور آلمان، بلژیک و فرانسه دستگیر شدند.

پس از دستگیری این دیپلمات ایرانی در آلمان دادستانی این کشور پیشتر وی را به «جاسوسی» و «توطئه برای قتل» متهم کرده بود.

بیشتر بخوانید:

پلیس بلژیک پیش از این اعلام کرده بود که یک زوج بلژیکی ایرانی تبار در میان مظنونان دستگیر شده در جریان تحقیقات بر روی این پرونده قرار دارند.

به ادعای پلیس بلژیک زوج یاد شده که ۵۰۰ گرم ماده منفجره استون پروکسید و چاشنی انفجاری در خودروی خود حمل می کردند قصد داشته‌اند تا خود را به ویل‌پنت در نزدیکی پاریس و محل برگزاری همایش «سازمان مجاهدین خلق» برسانند.

وزارت خارجه ایران در واکنش به انتشار این خبر اعلام کرده بود که افراد دستگیر شده در بلژیک خود از اعضای سازمان مجاهدین هستند. سخنگوی وزارت خارجه ایران با طرح این موضوع یادآور شده بود که هدف از «سناریوی بازداشت ها» تخریب روابط ایران با کشورهای اروپایی است.

بیشتر بخوانید:

بازداشت ۲ بلژیکی ایرانی‌تبار به ظن تلاش برای بمب‌گذاری در همایش سالانه «مجاهدین خلق»

ایران: بازداشت شدگان اخیر در بلژیک عضو مجاهدین خلق هستند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت دادستانی فرانسه با استرداد یک مهندس ایرانی به آمریکا

ایران در اعتراض به گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس سفیر فرانسه را احضار کرد

پمپ‌هایی برای تراکتور یا پهپاد؛ شرکت دولتی لهستان به خبر استفاده ایران از قطعاتش واکنش نشان داد