طراحی سیستم هوشمند برای برخورد با مخالفان اردوغان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
طراحی سیستم هوشمند برای برخورد با مخالفان اردوغان
کپی رایت  عکس: رویترز

رسانه‌های آلمان از طراحی اپلیکیشنی برای گوشی‌های هوشمند تلفن همراه خبر دادند که به پلیس ترکیه این امکان را می‌دهد تا بر اقدامات و فعالیت‌های مخالفان رئیس جمهوری این کشور، نظارت بیشتری داشته باشند.

بر اساس ادعای رسانه‌های آلمان نامگذاری اپلیکیشن ای جی ام(EGM) بر اساس مخفف نام اداره کل امنیت کشور به زبان ترکی تعیین شده است.

این اپلیکیشن هم نسخه اندروید و هم نسخه آی او اس(ios) دارد و به کاربران خود اجازه می‌دهد تا ضمن برقراری ارتباط مستمر و لحظه‌ای با پلیس ترکیه، آن را در جریان انتشار هر گونه پیام، خبر، عکس و فیلم منتشر شده از سوی منتقدان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور، قرار دهد.

تصویر اپلیکیشن ای جی ام در اَپ استور

**بیشتر بخوانید:
**

رسانه‌های آلمان همچنین شهادت یک مرد ترک را که به دلیل انتشار مطلبی انتقادی در فیس‌بوک از سوی این اپلیکشین ردگیری و مورد تهدید قرار گرفته را تائید کرده‌اند.

بنا بر ادعای آنها، رصد مخالفان آقای اردوغان حتی در خارج از ترکیه نیز از طریق اپلیکیشن یاد شده، انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، اِنس کانتر که یک بازیکن بسکتبال شاغل در لیگ حرفه ای آمریکاست، پس از آن که در شبکه‌های اجتماعی، آقای اردوغان را به «هیتلر زمان» تشبیه کرد، از سوی نهادهای امنیتی ترکیه مورد تهدید قرار گرفته است. به طوری که آقای کانتر ارتباط خود را با خویشاوندان خود کاملا قطع کرده تا مبادا آنها با برخوردهای امنیتی دولت ترکیه مواجه شوند.

با این وجود، تاکنون مقام‌های امنتی ترکیه اظهار نظری مبنی بر رد یا تائید ادعای رسانه‌های آلمانی نکرده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید