Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دلیل حضور گسترده نیروهای یگان ویژه در خیابان تهران

دلیل حضور گسترده نیروهای یگان ویژه در خیابان تهران
Copyright عکس از آرشیو ایسنا
Copyright عکس از آرشیو ایسنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

« بعضی اوقات اخباری می‌رسد و برای پیشگیری از تهدیدات، حضور فیزیکی لازم است تا اگر دشمن قصدی داشته باشد، بتوانیم حالت بازدارندگی لازم را داشته باشیم.»

آگهی

شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های ایران روز پنج‌شنبه پنجم مهر (۲۷ سپتامبر) از حضور گسترده نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی در نقاط مختلف شهر تهران خبر می‌دهند.

از سوی دیگر فرمانده یگان‌های ویژه ناجا نیز با تائید این موضوع از «حضور محسوس» این نیروها در تهران تا روز جمعه خبر داد.

حسن کریمی، فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی در گفتگو با خبرگزاری فارس استقرار این نیروها را پیشگیرانه و بازدارنده خواند و گفت: « بعضی اوقات اخباری می‌رسد و برای پیشگیری از تهدیدات، حضور فیزیکی لازم است تا اگر دشمن قصدی داشته باشد، بتوانیم حالت بازدارندگی لازم را داشته باشیم.»

حمله تروریستی اهواز و تهدید داعش

وی با اشاره به حمله تروریستی هفته گذشته در اهواز، استقرار نیورهای یگان ویژه را تصمیم فرماندهی نیروی انتظامی شهر تهران خواند و گفت: «باید ما با مراقبت‌، بازدارندگی و همچنین حفظ هوشیاری، آمادگی کامل را داشته باشیم تا از تهدیدات جلوگیری کنیم.»

روز گذشته گروه داعش با انتشار فایلی صوتی با عنوان عنوان «یورش موحدان بر سنگرهای مشرکان»، حکومت ایران را «دولت مجوسان» خوانده و این کشور را تهدید کرد.

بیشتر بخوانید:داعش با انتشار یک فایل صوتی مسئولیت حمله اهواز را بر عهده گرفت

اعتصاب کامیون‌داران

از سوی دیگر در روز گذشته راسانه‌های ایران از آغاز دور تازه‌ای از اعتصاب کامیون داران خبر دادند. تعدادی از رانندگان کامیون از روز یکشنبه اول مهر ماه با هدف دستیابی به خواسته‌های صنفی در شهرهای مختلف ایران دست به اعتصاب زدند. فراخوان این اعتصاب از چند روز پیش از آن در شیکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.

به گفته «اتحادیه آزاد کارگران ایران»، کامیون داران و رانندگان کامیون روز گذشته ۴ مهر در شهرهای مختلف از جمله اصفهان، سبزوار، یزد، دیواندره، نجف آباد، تهران، نیشابور، قزوین، کرمانشاه، اردبیل، اهواز، شوش، زنجان، زرین‌شهر، تبریز و سیرجان دست به اعتصاب زدند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن است که این اعتصابات تا امروز پنج‌شنبه ۵ مهر نیز ادامه دارد.

گزارش‌هایی نیز از بازداشت نزدیک به ۴۰ نفر در استان‌های فارس و قزوین در ارتباط با این اعتصاب‌ها منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، دادستان عمومی و انقلاب تهران در بخشنامه‌ای از روسای حوزه قضایی تهران و دادستان‌های شهرستان‌ها خوسته است تا افرادی را که «به طرق گوناگون موجب اخلال در حمل و رساندن کالاهای اساسی مورد نیاز یا مانع ارائه خدمت‌رسانی به مردم» تحت تعقیب قضایی قرار دهند.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران در توضیح این بخشنامه گفته است که بسیاری با قصد «مایوس کردن مردم» در رساندن خدمات به آنان اخلال ایجاد می‌کنند.

بیشتر بخوانید:انتشار گزارشهایی از اعتصاب مجدد کامیون‌داران در ایران

دربی تهران

دربی تهران میان تیم‌های استقلال و پرسپولیس نیز امروز پنج‌شنبه ۵ مهر در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

اگر چه حضور یگان ویژه در دربی امری عادی و معمول است اما به گزارش ایسنا یگان ویژه حتی از ورود گوینده زن ورزشگاه آزادی به استادیوم جلوگیری کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ایلنا
یگان ویژه در ورزشگاه آزادیایلنا

به گزارش خبرنگار ایلنا در هنگام ورود تماشاچیان به استادیوم «یگان ویژه در بازرسی بدنی با دقت بیشتری عمل کرده و اجازه ورود هیچ وسیله‌ای که منجر به بروز تنش در ورزشگاه شود را نمی‌دهد. حتی از ورود بطری آب معندی به داخل سکوها ممانعت می‌شود.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا در بازی دربی امروز «پلیس زن نیز برای شناسایی هواداران دختر پسرنما در ورزشگاه آزادی حضور دارد.» 

آگهی

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورزشگاه آزادی بعد از دربی استقلال و پرسپولیس؛ زورگیری با سلاح سرد از تماشاگران

روزشمار اعتراضات سراسری دی ماه ۹۶ در ایران

دست‌کم ۵ مامور انتظامی ایران در کمین مسلحانه در سیستان و بلوچستان کشته شدند