Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دونالد ترامپ در سخنرانی سالانه خود در سازمان ملل درباره ایران چه گفت؟

دونالد ترامپ در سخنرانی سالانه خود در سازمان ملل درباره ایران چه گفت؟
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ در جریان سخنرانی روز سه شنبه خود همچنین رهبران ایران را به «غارت» اموال این کشور برای تامین هزینه «سیاست تهاجمی» تهران در منطقه متهم کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از «دیکتاتوری فاسد» حاکم در ایران انتقاد کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین تهدید کرد که واشنگتن تحریم های بیشتری علیه ایران به اجرا خواهد گذاشت.

وی ضمن انتقاد از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ میلادی با ایران اظهار داشت: «توافق هسته‌ای پول زیادی را به خزانه آنها سرازیر کرد و این بودجه هنگفت خرج موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای، تروریسم و ایجاد ویرانی در دیگر نقاط جهان مثل سوریه و یمن شد. مقامات ایران میلیون‌ها دلار از خزانه عمومی کشور خود را برای حمایت از جنگ و گسترش آن در دیگر نقاط جهان به سرقت بردند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رئیس جمهوری ایالات متحده برجام را «هدیه‌ای بادآورده» برای رهبران ایران خواند و گفت که آمریکا فشار‌های اقتصادی جدیدی را علیه ایران برنامه ریزی کرده است.

انتقادهای دونالد ترامپ از ایران در حالی مطرح شد که او ساعتی پیش از آن در صفحه توئیتر خود ابراز اطمینان کرده بود که حسن روحانی، همتای ایرانی وی «مردی دوست داشتنی» است.

رئیس جمهوری آمریکا با این حال تاکید کرده بود که «با وجود درخواستها» برنامه ای برای دیدار با حسن روحانی ندارد.

دونالد ترامپ در جریان سخنرانی روز سه شنبه خود همچنین رهبران ایران را به «غارت» اموال این کشور برای تامین هزینه «سیاست تهاجمی» تهران در منطقه متهم کرد.

وی تاکید کرد که رهبران ایران به دنبال «اغتشاش، مرگ و تخریب» هستند. رئیس جمهوری آمریکا افزود: «آنها به همسایگانشان، مرزها و حق حاکمیت کشورهای دیگر احترام نمی گذارند.»

دونالد ترامپ در مورد فشارهای اقتصادی جدید واشنگتن علیه ایران اظهار داشت: «تحریم های بیشتری روز پنجم نوامبر (۱۴ آبان) وضع خواهد شد و ادامه هم پیدا خواهد کرد. ما با کشورهای که نفت ایران را وارد می کنند مذاکره می کنیم تا واردات خود را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش دهند.»

رئیس جمهوری ایالات متحده با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: «ما با خروج از آن توافق در دو مرحله کار برای مقابله با این اقدامات ناامن کننده را آغاز کردیم و مکانیسم‌هایی را برای توقف فروش نفت (ایران) ایجاد کردیم.» دونالد ترامپ افزود: «ایالات متحده نمی‌تواند اجازه دهد که یک کشور حامی تروریسم به اقدامت خود برای ناامن کردن جهان ادامه دهد. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم کسانی که می گویند مرگ بر آمریکا و به دنبال نابودی اسرائیل هستند، هر کاری که دوست دارند بکنند.»

دونالد ترامپ افزود: «کمپین جدید فشار اقتصادی را برای قطع دسترسی مالی رهبران ایران به اهداف خونبار به راه انداخته ایم.»

رئیس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد که کشورش روندی مشابه مسیری را که منجر به مذاکره با کره شمالی شد با ایران نیز طی کند. وی افزود که بر این باور است که واشنگتن و تهران در نهایت در مقطعی به توافق دست خواهند یافت. 

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشاور رهبر ایران: خواب آشفته ترامپ تعبیر نخواهد شد

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود