Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ: از همه کشورها می خواهیم ایران را منزوی کنند

ترامپ: از همه کشورها می خواهیم ایران را منزوی کنند
Copyright 
نگارش از مریم طوسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ با دعوت از کشورهای دیگر برای منزوی کردن ایران گفت که از پنجم نوامبر تحریم های جدید علیه ایران آغاز می‌شود و هدف آن کم کردن فروش نفت این کشور و منزوی کردن آن است.

آگهی

سخنرانی دونالد ترامپ در هفتاد و سومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تاخیر به دلیل دیر رسیدن رئیس جمهوری آمریکا به مقر سازمان ملل آغاز شد. وی قرار بود پس از رئیس جمهوری برزیل سخنرانی خود را آغاز کند اما به دلیل عدم حضور او در مقر سازمان ملل، نوبت سخنرانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به لنین مونرو، رئیس جمهوری اکوادور رسید.

دونالد ترامپ به محض ورود به مقر سازمان ملل و پیش از آغاز سخنرانی‌اش در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره ایران گفت که «ایران چاره ای جز تغییر ندارد.» وی ضمن اشاره به خواست خود برای «رابطه عالی» با ایران افزود که این موضوع در حال حاضر اتفاق نمی افتد.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد هفته گذشته در مورد موضع رئیس جمهوری ایالات متحده در مورد ایران گفته بود که این کشور همچنان یک مشکل است و در هر منطقه بحران زده جهان رد پای این کشور مشاهده می‌شود، لذا صحبت در مورد ایران و اقدام‌های آنها در خاورمیانه از محورهای اصلی سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواهد بود.

رئیس جمهوری ایالات متحده پیش از این سخنرانی در حساب توئیتری خود اعلام کرده بود که برنامه ای برای دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران ندارد. وی با «دوست داشتنی» خواندن حسن روحانی گفت که «با وجود درخواست‌ها» برنامه ای برای دیدار با رئیس جمهوری ایران ندارد.

پوشش زنده صحبت‌های رئیس جمهوری آمریکا را در این مطلب دنبال کنید:

رئیس جمهوری ایالات متحده در آغاز سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که من سال گذشته من در همین مکان حاضر شدم و به شما و جهان نسبت به خطرات بزرگی که جهان را تهدید می‌کند اخطار دادم و امسال آمده ام که شما را از پیشرفت‌ها مطلع کنم. وی در ادامه عملکرد خود را در میان دیگر روسای جمهوری آمریکا بهترین خواند که این صحبت با خنده برخی حضار و تشویق عده‌ای دیگر روبرو شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
دونالد ترامپ پیش از آغاز سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان مللرویترز

وی در ادامه به موفقیت‌های دولت خود در اقتصاد و توان نظامی ایالات متحده سخن گفت و افزود: « ما در یک سال ما بودجه نظامی کشور را به شکل چشمگیری افزایش دادیم که برای سال آتی نیز چنین است و این به معنی قدرتمندتر شدن ارتش و قدرتمندتر شدن آمریکاست.»

دونالد ترامپ با اشاره به اینکه کشورش به فرهنگ‌های دیگر کشورها احترام می‌گذارد گفت که از رهبران کشورها انتظار دارد که به حق حاکمیت ایالات متحده احترام بگذارند.

«کره شمالی اقدامات دلگرم‌کننده‌ای انجام داده است»

رئیس جمهوری ایالات متحده به رابطه خوب خود با بسیاری از رهبران حاضر در نشست سالانه مجمع عمومی اشاره کرد. وی با اشاره به نشست خود با رهبر کره شمالی از کیم جونگ اون تشکر کرد و گفت: «دیگر موشک‌ها در هر جهت پرواز نمی‌کنند.»

آقای ترامپ گفت: «از زمان نشست (با رهبر کره شمالی) اقدامات دلگرم کننده‌ای از سوی آنان دیدیم که کمتر کسی می‌توانست آن را تصور کند. موشک‌ها دیگر از هر جهت پرواز پرتاب نمی‌شوند و آزمایشات هسته‌ای متوقف شده‌اند. گروگان‌های ما آزاد شدند و جنازه قهرمامان ما (که در کره شمالی کشته شدند) به خانه فرستاده شد.»

دونالد ترامپ اظهار داشت: «روابط دوستی عمیقی را با رهبران بسیاری برقرار کرده‌ام و ما با حمایت کشورهای بسیاری از جمله کره شمالی توانستیم پیشرفتهای بزرگی را حاصل کنیم و تسلیحات هسته‌ای را از شبه جزیره کره برچینیم.» وی خاطر نشان کرد: «تحریم‌های کره شمالی تا زمان خلع سلاح هسته ای برقرار خواهد بود.»

بیشتر بخوانید:

«رهبران ایران به دنبال مرگ و نابودی هستند»

دونالد ترامپ درباره ایران گفت که رهبران ایران «در پی مرگ و نابودی» هستند و به حاکمیت کشورهای دیگر احترام نمی گذارند. وی با اشاره به اعتراضات در ایران گفت که مردم این کشور حق دارند خشمگین باشند زیرا رهبرانشان میلیاردها دلار سرقت کرده‌اند. رئیس جمهوری ایالات متحده از کشورهای دیگر خواست تا در برنامه اعمال فشار اقتصادی بر ایران به آمریکا بپیوندند.

آقای ترامپ گفت:‌ « توافق هسته‌ای پول زیادی را به خزانه آنها سرازیر کرد و این بودجه هنگفت خرج موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای، تروریسم و ایجاد ویرانی در دیگر نقاط جهان مثل سوریه و یمن شد. مقامات ایران میلیون‌ها دلار از خزانه عمومی کشور خود را برای حمایت از جنگ و گسترش آن در دیگر نقاط جهان به سرقت بردند.»

دونالد ترامپ برجام را «هدیه‌ای بادآورده» برای رهبران ایران خواند و گفت که در زمان خروج آمریکا از برجام بسیاری از کشورهای خاورمیانه از تصمیم وی حمایت کردند.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: «ما با خروج از آن توافق در دو مرحله کار برای مقابله با این اقدامات ناامن کننده را آغاز کردیم و مکانیسم‌هایی را برای توقف فروش نفت (ایران) ایجاد کردیم.» دونالد ترامپ افزود: «ایالات متحده نمی‌تواند اجازه دهد که یک کشور حامی تروریسم به اقدامت خود برای ناامن کردن جهان ادامه دهد. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم کسانی که می گویند مرگ بر آمریکا و به دنبال نابودی اسرائیل هستند، هر کاری که دوست دارند بکنند.»

آقای ترامپ افزود: «مکانیسم جدید فشار اقتصادی علیه ایران را برای قطع دسترسی مالی رهبران ایران به اهداف خونبار به راه انداخته‌ایم.»

آگهی

وی با درخواست از کشورهای دیگر برای منزوی کردن ایران افزود که از پنجم نوامبر تحریم های جدید علیه ایران آغاز می‌شود و هدف آن کم کردن فروش نفت این کشور است.

بیشتر بخوانید:

ترامپ: کشورهای اوپک باید قیمت‌ نفت را پایین بیاورند

وی در بخش دیگری از سخنانش اوپک را نهادی خواند که جیب بقیه کشورهای جهان را می‌زنند. دونالد ترامپ افزود: «اوپک بازار نفت را در انحصار دارد. من چنین چیزی را دوست ندارم، هیچکس دیگری هم نباید آن را دوست داشته باشد.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وی گفت که ایالات متحده از بسیاری از کشورهای عضو اوپک حمایت می‌کند و «آن وقت این کشورها قیمت نفت را بالا می‌برند.» رئیس جمهوری ایالات متحده در ادامه گفت که «از این به بعد این بالا رفتن قیمت را تحمل نخواهم کرد.»

آگهی

بیشتر بخوانید:پاسخ منفی اوپک به درخواست دونالد ترامپ برای افزایش تولید نفت

«به شورای حقوق بشر سازمان ملل تا اجرای اصلاحات باز نمی‌گردیم»

آقای ترامپ با انتقاد از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، آن را «مایه شرم» این سازمان خواند و گفت که سفیر آمریکا دستورالعملی را برای تغییر این شورا پیشنهاد کرده است. وی افزود که تا زمان اجرای اصلاحات واقعی در شورای حقوق بشر سازمان ملل ایالات متحده به این شورا باز نخواهد گشت.

وی در ادامه ضمن انتقاد شدید از دیوان بین المللی کیفری آن را «موسیقی در گوش ستمگران» خواند و گفت که به همان دلیل که آمریکا شورای حقوق بشر سازمان ملل را ترک کرده است، احکام دیوان بین‌المللی کیفری را نیز اجرا نخواهد کرد.

«به کشورهایی کمک می‌کنیم که دوست ما هستند»

رئیس جمهوری ایالات متحده با اشاره به کمک‌های آمریکا به کشورها و نهادهای مختلف گفت که از این پس با دقت بر کمک‌های آمریکا به کشور‌های دیگر و سازمان‌های بین‌المللی نظارت خواهد کرد و تنها به کشورهای خارجی کمک می‌کند که دوست ایالات متحده هستند.

دونالد ترامپ گفت: «تعداد کمی (از این کشورها) در مقابل چیزی به ما می دهند. و به همین دلیل است که ما به کمک‌های خارجی نگاهی سختگیرانه‌تر خواهیم داشت. تا ببینیم که کشورهایی که دلار ما را دریافت می‌کنند در مقابل از منافع ما حمایت می‌کنند یا نه.»

آگهی

«با پیمان مهاجرت سازمان ملل همراهی نمی‌کنیم»

دونالد ترامپ در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در جمع رهبران کشورهای عضو این سازمان با تاکید بر حفاظت از مرزهای ملی و مبارزه با قاچاق انسان گفت که ایالات متحده به سیاست‌های مهاجرتی کشورهای دیگر احترام می‌گذارد و از آنان می‌خواهد تا همین‌ احترام را در قبال سیاست‌های مهاجرتی آمریکا داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به اینکه برخورد مساله مهاجرت نباید یک جانبه و از سوی یک نهاد جهانی اداره شود، تاکید کرد که ایالات متحده از این پس دیگر با پیمان مهاجرتی سازمان ملل متحد همراهی نخواهد کرد.

«همه کشورها باید در برابر سوسیالیسم و بدبختی که به همراه دارد مقاومت کنند»

دونالد ترامپ در سخنرانی خود با اشاره به بحران اقتصادی در ونزوئلا، سوسیالیسم را عامل مشکلات این کشور خواند و گفت که سوسیالیسم کشورها را از بین می‌برد.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه از تحریم‌های جدید کشورش بر علیه دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری و نزدیکان ونزوئلا خبر داد و از کشورهای دیگر خواست تا « برابر سوسیالیسم و بدبختی که به همراه دارد مقاومت کنند».

بیشتر بخوانید:

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

آمریکا: اقدامات ایران، ادعای آنها مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای را تضعیف می‌کند

دو مرد آمریکایی به اتهام توطئه برای فروش نفت ایران به چین به زندان محکوم شدند