Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پیشنهاد ترامپ به اسپانیا برای مقابله با مهاجران: در آفریقا دیوار بسازید

پیشنهاد ترامپ به اسپانیا برای مقابله با مهاجران: در آفریقا دیوار بسازید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیرخارجه اسپانیا مدعی است که با آقای ترامپ درباره وسعت صحرای بزرگ آفریقا صحبت کرده و رییس جمهوری آمریکا در پاسخ گفته است: «حتما به بزرگی مرز ما با مکزیک نیست.»

آگهی

جوزف بورل، وزیر خارجه اسپانیا می گوید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به او پیشنهاد داده است برای پایان دادن به سیل مهاجران آفریقایی به اروپا در صحرای بزرگ آفریقا یک دیوار بسازد.

آقای بورل که در مراسمی در مادرید سخنرانی می کرد با اشاره به افزایش جوانان آفریقایی در جستجوی کار در دو دهه آینده گفت که ترامپ اخیرا به او پیشنهاد داده است: «شما باید یک دیوار دور صحرای بزرگ آفریقا بسازید.»

به گفته خبرنگار سی ان ان که به فایل صوتی سخنرانی وزیر خارجه اسپانیا دسترسی داشته است، آقای بورل هنگام بیان جملات ترامپ، ادای نحوه حرف زدن رییس جمهوری آمریکا را درآورده است.

مقامات کاخ سفید در پاسخ به سوالات سی ان ان در مورد صحت نقل قول ترامپ توسط وزیر خارجه اسپانیا اعلام کردند: «رییس جمهوری درباره مشکلات مربوط به مهاجران با مقامات اسپانیا صحبت کرد اما چنین جمله‌ای در گزارش ما از آن روز ثبت نشده است.»

رویترز
ورود پناهجویان نجات یافته از دریا به اسپانیارویترز

وزیرخارجه اسپانیا مدعی است که با آقای ترامپ درباره وسعت صحرای بزرگ آفریقا صحبت کرده و رییس جمهوری آمریکا در پاسخ گفته است: «حتما به بزرگی مرز ما با مکزیک نیست.»

آقای بورل می گوید به آقای ترامپ یادآوری کرده است که «اتفاقا بسیار وسیع تر از مرز شما با مکزیک است و در هر صورت ساخت چنین دیواری بی فایده است.»

بیشتر بخوانید:دانشگاه آکسفورد: اروپا «به هر قیمتی» به دنبال کاهش تعداد مهاجران است

سخنگوی وزارت خارجه اسپانیا، صحت سخنان وزیر خارجه را تایید کرده اما توضیح بیشتری در این باره ارائه نکرده است.

صحرای بزرگ آفریقا از لبه شرقی به غرب مسافتی بیش از چهار هزار و هشتصد کیلومتر را پوشش می دهد و از کشورهایی چون مراکش، تونس، لیبی، مالی، موریتانی، مصر، الجزایر، چاد و نیجریه می گذرد.

اسپانیا مرز مشترکی با صحرای بزرگ آفریقا ندارد و در نتیجه ساخت فرضی این دیوار در کشورهای دیگر خواهد بود.

وسعت مرز بین ایالات متحده آمریکا و مکزیک در حدود سه هزار کیلومتر است.

اسپانیا همچون دیگر کشورهای اتحادیه اروپا با مشکل پذیرش مهاجران روبروست. نخست وزیر این کشور در تابستان با قبول پذیرش پناهجویان نجات یافته بر کشتی آکواریس از سوی شهروندان و گروه های ضد مهاجرت هدف انتقادهای شدیدی قرار گرفت.

طبق آمار سازمان بین المللی مهاجرت از آغاز سال میلادی جاری بیش از سی و سه هزار مهاجر از طریق دریا وارد اسپانیا شده‌اند. این تعداد در واقع ۴۳ درصد از کل پناهجویانی است که از دریا به اروپا می رسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اغادیز؛ سرپناه مهاجران گرفتار در نیجر

وزیر کشور ایتالیا: مهاجران بیمار هستند و بیماری را به کشور می‌آورند

کمک یک اسپانیایی به مهاجرانی که با تهدید اسلحه مجبور به ترک قایق در میان امواج دریا شده بودند