Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مکزیک؛ ۱۵۷ جسد در کامیون، چرا؟

مکزیک؛ ۱۵۷ جسد در کامیون، چرا؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«بی مسئولیتی و بی توجهی مسئولان هیچ پایانی ندارد. اجساد شناسایی نشده را در کامیون رها کردند تا تجزیه شوند.»

آگهی

با انتشار گزارش‌هایی از کشف ۱۵۷ جسد شناسایی نشده در کامیون‌ یخچال‌داری در خلیسکوی مکزیک و نحوه برخورد با این اجساد، مقامات این ایالت هدف انتقادات شدید مردم این کشور قرار گرفتند.

این کامیون روز دوشنبه که در زمینی در نزدیکی تلایامولکو زونیگا رها شده بود زمانی مورد توجه مقامات پلیس قرار گرفت که افراد محلی بخاطر بوی تعفن در فضای شهر شکایت کردند. ظاهرا سیستم خنک کننده یخچال این کامیون از کار افتاده بود.

چه کسی کامیون اجساد را در بیرون شهر رها کرد؟

به نظر می رسید که این اجساد متعلق به قربانیان جرائم سازمان یافته و نتیجه خشونت کارتل‌های مواد مخدر بوده‌اند. اما سردخانه و پزشکی قانونی به دلیل تکمیل ظرفیت و شلوغی حاضر به پذیرش این اجساد نشده بود.

پس از آن تصمیم گرفته شد که بقایای این افراد به مکانی برای گورهای دسته جمعی در نظر گرفته شده بود فرستاده شوند اما اعتراض مردم محلی از نزدیک بودن این گورستان به محل زندگی آنها این امر را ناممکن کرد. بنابراین این اجساد در کامیون یخچال دار و در زمینی بیرون از شهر رها شد.

به گفته مقامات، رئیس پزشکی قانونی ایالت خلیسکو که مسئول رسیدگی به این بقایا بود از کار خود اخراج شده است. فرماندار این ایالت نیز اعلام کرد که این تصمیم در پی تغییر پروتکل‌های مصوب و رعایت نکردن سلسله مراتب گرفته شده است.

خشم مردم و شبکه های اجتماعی مکزیک به دلیل برخورد نامناسب با اجساد

کشف این کامیون حاوی ۱۵۷ جسد که توسط مقامات پزشکی قانونی رها شده بود، باعث شعله‌ور شدن خشم مردم مکزیک شد.

در این کشور هر سال تعداد زیادی از افراد در جنگ کارتل‌های مواد مخدر کشته و یا ناپدید می‌شوند. تنها در سال گذشته میلادی ۳۰ هزار قتل در مکزیک به ثبت رسید که بیشترین تعداد از سال ۱۹۹۷ تا کنون است.

بستگان افراد گمشده در مکزیک گروهی را با نام «برای عشق به آنها» تشکیل داده‌اند. این گروه در بیانیه‌ای، رفتار مقامات مسئول با بقایای این افراد را «خفت‌بار» خواند و گفت که این رفتار باعث «دوباره قربانی شدن خانواده‌هایی می‌شود که به دنبال عزیزان خود هستند.» گروه «برای عشق به آنها» از مقامات خواستند تا این اجساد را شناسایی و به خانواده هایشان تحویل دهند.

در شبکه‌های اجتماعی نیز بسیاری از کاربران نسبت به این موضوع به شدت واکنش نشان داده و ابراز ناراحتی کردند.

یک کاربر در حساب توئیتری خود نوشت: «بی مسئولیتی و بی توجهی مسئولان هیچ پایانی ندارد. اجساد شناسایی نشده را در کامیون رها کردند تا تجزیه شوند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

کاربر دیگری می نویسد: «مکزیک که یک‌بار دیگر سالگرد استقلال خود را جشن می‌گیرد کشوری است که در آن از شهری به شهر دیگر مرده می‌برند زیرا هیچ کجا قبولشان نمی‌کند. یک‌بار دیگر وحشت و این بار پشت کامیون.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست جمهوری مکزیک: مبارزه با فساد، خشونت و روح چاوز

نستور پرز سالاس، یکی از «مخوف‌ترین جنایتکاران مکزیک» و عامل قتل خانواده‌های نظامیان بازداشت شد

جنجال‌های یک ویدیو؛ آیا موشک‌های ارسالی به اوکراین از باندهای قاچاق مواد مخدر مکزیک سر درآورده‌اند؟