کوکاکولا: تولید نوشیدنی کانابیس را بررسی می‌کنیم

کوکاکولا: تولید نوشیدنی کانابیس را بررسی می‌کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت‌های آمریکایی فعالیت در عرصه محصولات کانابیس (شاه‌دانه) را در کانادا پی می‌گیرند زیرا هیچ گونه منع قانونی برای آنان وجود ندارد.

آگهی

کمپانی آمریکایی کوکاکولا می‌گوید که استفاده از عناصر گیاه شاه دانه (کانابیس) در نوشیدنی‌های خود را بررسی می‌کند.

این شرکت بزرگ نوشیدنی روز دوشنبه ۱۷ سپتامبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که با یک شرکت کانادایی محصولات کانابیس در حال مذاکره است تا یک نوشیدنی سالم تولید کند که از گیاه شاه‌دانه گرفته می‌شود اما تاثیرات روان‌گردان ندارد.

سهام این شرکت کانادایی که «اورورا کانابیس» نام دارد، پس از اطلاعیه کوکاکولا هفده درصد افزایش یافت.

سخنگوی شرکت کانادایی آرورا اعلام کرد که این کمپانی درباره گزارش‌های منتشر شده اظهار نظری نکرد اما اعلام کرد که شرکت او علاقه زیادی به بازار نوشیدنی‌های با طعم و خواص کانابیز دارد.

سخنگوی شرکت کوکاکولا نیز می‌گوید: «ما مانند بسیاری از شرکت های نوشیدنی دیگر از نزدیک شاهد رشد استفاده از کانابیس غیر روان‌گردان در نوشیدنی‌های سالم در جهان هستیم و فضای بازار به سرعت در حال تغییر است.»

شرکت‌های آمریکایی فعالیت در عرصه محصولات کانابیس را در کانادا پی می‌گیرند زیرا هیچ گونه منع قانونی برای آنان وجود ندارد.

تنها ماری‌جوآنا نیست که از گیاه شاه‌دانه گرفته می‌شود بلکه مشتقات دیگر این گیاه حتی دارای خواص دارویی ضد التهاب و تسکین دهنده هستند. اکثر افراد نمی‌دانند که کانابیدوئید (ملکول‌های موجود در ماری جوانا) الزاما اثر روان‌گردان ندارد. کنف شاهدانه و ماری‌جوآنا هر دو از بخش‌های مختلف گیاه کانابیس و هر دو حاوی کانابیدوئید هستند اما از کنف شاه‌دانه روغنی گرفته می‌شود که درلوسیون و مواد آرایشی تا نوشیدنی و حتی غذای سگ نیز به کار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیتزای تایلندی با طعم ماری‌جوانا

کشاورزان لبنانی و کشت غیرقانونی ماری‌جوانا

کدامیک برای مغز شما خطرناک‌تر است؟ الکل یا ماریجوانا؟