Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اشتراک نظر صدراعظم اتریش و رئیس جمهوری فرانسه درباره مهاجرت

اشتراک نظر صدراعظم اتریش و رئیس جمهوری فرانسه درباره مهاجرت
Copyright reuters
Copyright reuters
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدر اعظم ۳۲ ساله این کشور که در موضوع مهاجرت و پناهجویان مواضعی سخت‌گیرانه دارد، از دسامبر سال ۲۰۱۷ با پیروزی راست افراطی در انتخابات پارلمانی این کشور با شعارهای مهاجر ستیزانه خود بر سر کار آمد.

آگهی

سه روز مانده به نشست کشورهای اتحادیه اروپا با محور مهاجرت، صدر اعظم اتریش و رئیس جمهوری فرانسه برلزوم کنترل بحران مهاجرت در کشورهای اروپایی به وسیله حفاظت بیشتر از مرزها تاکید کردند.

سباستیان کورتس، صدر اعظم اتریش که برای دیدار با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در پاریس به سر می‌برد در جمع خبرنگاران از سازماندهی نشست اروپایی آفریقایی درباره راهکارهای کنترل بحران مهاجرت در ماه دسامبر خبر داد و گفت: «ما در ماه دسامبر اجلاسی را با حضور رهبران کشورهای اروپایی و آفریقا برگزار خواهیم کرد. تمرکز ما بر توسعه اقتصادی آفریقا خواهد بود و امیدواریم که حمایت فرانسه را درباره این موضوع داشته باشیم.»

اتریش که از ماه ژوئیه سال جاری به مدت شش ماه ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، بیستم دسامبر میزبان نشست رهبران اتحادیه اروپا در شهر زالتسبورگ خواهد بود.

صدر اعظم ۳۲ ساله اتریش و رهبر حزب محافظه کار مردم که در موضوع مهاجرت و پناهجویان مواضعی سخت‌گیرانه دارد، از دسامبر سال ۲۰۱۷ با پیروزی راست افراطی در انتخابات پارلمانی این کشور با شعارهای مهاجر ستیزانه خود بر سر کار آمد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
دیدار صدراعظم اتریش و رئیس جمهوری فرانسهرویترز

وی در سفر به فرانسه در جمع خبرنگاران گفت که اتریش از پیشنهاد ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا برای تقویت «سازمان اروپایی حفاظت مرزی»(Frontex) با افزودن ۱۰ هزار نیروی گارد مرزی تا سال ۲۰۲۰ استقبال می‌کند.

آقای کورتس همچنین افزود که کشورهای اروپایی که اولین محل ورود مهاجران و پناهجویان محسوب می‌شوند از ابتدا نیاز به حمایت داشتند و از طرف دیگر باید برای اداره و سامان دادن به مهاجران کمک‌های اروپا را بپذیرند.

امانوئل ماکرون نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت حفظ «ارزش‌های» اروپا بر لزوم کنترل ورود مهاجران با تقویت حفاظت مرزی و ارتباط بهتر با کشورهای مبدا و محل عبور پناهجویان تاکید کرد.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین ایجاد «سیاستی مشخص برای اخراج مهاجرانی که درخواست پناهندگی آنان رد می‌شود» و یا افرادی که به صورت غیرقانونی وارد کشورهای اروپایی شده‌اند را لازم دانست.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتریش مزایای مهاجرانی را که آلمانی نمی‌دانند قطع می‌کند

برگزاری مسابقه مهاجرت از اروپا

شکست سنگین حزب حاکم فرانسه در انتخابات اروپا؛ ماکرون پارلمان را منحل کرد