Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مرکل: در صورت حمله شیمیایی دولت سوریه گزینه مداخله نظامی روی میز است

مرکل: در صورت حمله شیمیایی دولت سوریه گزینه مداخله نظامی روی میز است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان می گوید کشورش نسبت به حملات شیمیایی در سوریه بی تفاوت نخواهد ماند و وارد عمل می شود.

آگهی

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در پارلمان این کشور، بوندستاگ اعلام کرد درصورتی که دولت سوریه از سلاح های شیمیایی علیه غیرنظامیان استفاده کند آلمان وارد عمل خواهد شد.

با این حال هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان چهارشنبه گفت که «اولویت دولت آلمان برای حل بحران حملات شیمیایی جدید بی تردید دیپلماسی است.» وی البته تاکید کرد که آلمان برای حمله به سوریه تحت تاثیر هیچ کشوری نخواهد بود و مستقل و به تنهایی تصمیم گیری می کند.

اما اورسولا فن درمین، وزیر دفاع این کشور می گوید تمام گزینه ها برای حمله به سوریه در صورت تکرار حملات شیمیایی روی میز است.

برای حمله آلمان به سوریه، رییس دولت و رهبر حزب دموکرات مسیحی، آنگلا مرکل باید دیگر احزاب حاضر در دولت را برای حمله به سوریه متقاعد کند.

**بیشتر بخوانید: **

پس از سخنان آنگلا مرکل در پارلمان، رهبر سوسیال دموکرات های آلمان چهارشنبه اعلام کرد که این حزب مخالف هرگونه مداخله نظامی در سوریه است. آندراس نهلس گفت: « تا زمانی که این اتفاق نیفتاده باشد ما نمی توانیم با حمله نظامی به سوریه موافق باشیم.»

پیش از این گزارش شده بود که موضوع پیوستن آلمان در حملات به سوریه در وزارت دفاع این کشور مورد بررسی قرار گرفته است. این بررسی به درخواست واشنگتن انجام شده است.

سازمان ملل روز چهارشنبه در یک گزارش مفصل اعلام کرد مدارک جدیدی دارد که نشان می دهد دولت سوریه از گاز کلر استفاده کرده است. سازمان ملل همچنین این هفته نسبت به بروز «فاجعه انسانی» در نبرد ادلب هشدار داده بود. مارک لووکوک، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه روز دوشنبه هشدار داده بود که حمله به ادلب می‌تواند «تلخ‌ترین فاجعه انسانی قرن ۲۱» را رقم بزند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه: شورشیان مخالف دولت سوریه با گاز کلر به حلب حمله کردند

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند

نقش سوری‌ها در میانگین سنی بزرگترین اقتصاد اروپا؛ دریافت تابعیت آلمان رکورد زد