Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انجمن تنیس زنان جهان از رفتار داور در برابر سرنا ویلیامز انتقاد کرد

سرنا ویلیامز داور فینال یو‌اس اوپن را به دزدی و سکسیم متهم می‌کند
سرنا ویلیامز داور فینال یو‌اس اوپن را به دزدی و سکسیم متهم می‌کند Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرنا ویلیامز داور دیدار فینال رقابت‌های تنیس آمریکا را به سکسیم متهم کرده بود.

آگهی

دو روز پس از فینال جنجالی رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا (یواس اوپن) در بخش زنان، واکنش‌ها به سیل اتهامات سرنا ویلیامز علیه داور کماکان ادامه دارد. 

در دیدار فینال زنان که شامگاه شنبه میان سرنا ویلیامز ۳۷ ساله و نائومی اوزاکای ۲۰ ساله برگزار شد، بانوی اول پیشین تنیس جهان، داور را به دروغگویی، دزدی و سکسیم متهم کرد. 

ماجرا از آنجا آغاز شد که پاتریک مراداوغلو، مربی سرنا ویلیامز پس از شکست ۶-۲ در ست اول، در گیم دوم ست دوم با ایما و اشاره از جایگاه تماشاگران، شاگردش را راهنمایی کرد؛ کاری که طبق قوانین ممنوع است. کارلوس راموش، داور برزیلی فینال یک اخطار به ویلیامزداد و به این ترتیب خشم وی را برانگیخت. سرنا ویلیامز داور را به دروغگویی و دزدی امتیاز و دقایقی بعد به سکسیم (جنسیت زدگی) متهم کرد و گفت دیده است که در میادین مردها، چه حرف‌ها و اعتراضاتی می‌شود و کسی امتیازی از بازیکنان کم نمی‌کند. دقایقی بعد و پس از چند مرتبه تشر زدن به داور و در پایان گیم دوم، راکتش را به زمین کوبید و له کرد. کارلوس راموش با جریمه ویلیامز یک امتیاز به اوزاکا داد.

نتیجه این درگیری لفظی تاریخی و احتمالا بی‌سابقه، فراتر از باخت سرنا ویلیامز، محکومیت وی به پرداخت ۱۷هزار دلار جریمه به‌دلیل برخورداری از راهنمایی مربی (کوچینگ)، شکستن راکت و توهین به داور بود.

انجمن تنیس زنان جهان (WTA) روز یک‌شنبه با صدور بیانیه‌ای از جریمه خانم ویلیامزانتقاد کرد و آن را ناشی از «درجه‌های متفاوت از تحمل در قبال ابراز احساسات زنان و مردان» توصیف کرد. این نهاد بین‌المللی در بیانیه خود نوشته است: «واکنش نسبت به ابراز احساسات زنان و مردان باید یکسان و به دور از تبعیض باشد... چیزی که در فینال شنبه شب ندیدیم.»

کریس اورت، قهرمان پیشین تنیس زنان جهان هم با انتقاد از داور، در توییتر خود نوشت که وی می‌بایست پیش از جریمه سرنا ویلیامز به دلیل برخوردار شدن از راهنمایی مربی، به وی هشدار می داده است.

بیلی جان کینگ، بانوی پیشین تنیس جهان هم سرنا ویلیامز را به سکسیم متهم کرد. وی در توییتر خود نوشت: «وقتی یک زن با انگیزه (برافروخته) و عصبی است، جریمه می‌شود. ولی وقتی مردی همین کار را انجام می‌دهد (در همین حال است)‌ آدمی جدی به شمار می‌رود و کاری با او ندارند. تشکر از سرنا ویلیامز که این تفاوت رفتار را علنی کرد.»

با وجود این حمایت‌ها، رکورددار پیروزی در گراند اسلم حاضر به حمایت از ویلیامز نشد. مارگارت کورت استرالیایی که ۲۴ قهرمانی (تک نفره) در گراند اسلم‌های جهان در کارنامه را دارد، با حمایت از اوزاکای ۲۰ ساله گفت: «[انگار] وقتی یک ورزشکار می‌خواهد فراتر از معیارها باشد، این ورزش است که متاسف می‌شود.» 

سرنا ویلیامز تاکنون در ۲۳ گراند اسلم تک نفره قهرمان شده و تنها یک پله تا رسیدن به رکورد تاریخی مارگارت کورت فاصله دارد. خانم کورت می‌گوید ویلیامز، اجازه داد تا فشار باختن دست اول به او غلبه کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنیس؛ سیمونا هالپ نخستین جام ویمبلدون را بالای سر برد

توافق «تاریخی» در فوتبال آمریکا؛ ملی‌پوشان مرد و زن حقوق برابر دریافت می‌کنند

دومینیک تیم با فتح یو اس اپن نخستین قهرمانی در گرند اسلم را تجربه کرد