Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دستگیری دو مهاجر افغان به ظن دست داشتن در قتل یک جوان آلمانی

دستگیری دو مهاجر افغان به ظن دست داشتن در قتل یک جوان آلمانی
دستگیری دو مهاجر افغان به ظن دست داشتن در قتل یک جوان آلمانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حادثه شنبه شب گذشته در یک زمین بازی کودکان روی داده است. گفته می شود این قتل نتیجه درگیری سه مرد افغانستانی با دو جوان آلمانی است که پس از تنش لفظی سه تبعه افغان با یک زن، وارد ماجرا شده و یکی از آنها در پی ضربه مغزی جان باخته است.

آگهی

پلیس و دادستان شهر کوتن در ایالت زاکسن-آنهالت آلمان روز یکشنبه از دستگیری دو فرد مظنون به قتل یک جوان بیست و دو ساله آلمانی خبر دادند.

بر اساس بیانیه ای که از سوی پلیس و دفتر دادستانی عمومی در این شهر منتشر شده «دو فرد افغانستانی در این ارتباط به اتهام مشارکت در قتل مظنون شناخته شده و بازداشت شده اند.»

فرماندهی پلیس در این ایالت شرقی پیشتر اعلام کرده بود که تحقیقات در باره متهمان اصلی و انگیزه واقعی قتل در مراحل اولیه قرار دارد و با دقت در حالی پیگیری است.

طبق آنچه رسانه های آلمانی اعلام کرده اند حادثه شنبه شب گذشته در یک زمین بازی کودکان روی داده است. گفته می شود این قتل نتیجه درگیری سه مرد افغانستانی با دو جوان آلمانی است که پس از تنش لفظی سه تبعه افغان با یک زن، وارد ماجرا شده و یکی از آنها در پی ضربه مغزی جان باخته است.

این حادثه در حالی اتفاق افتاده است که کمتر از دو هفته پیش قتل یک فرد دیگر آلمانی که گفته می شود به دست یک پناهجوی خارجی صورت گرفته، سبب شد تا تقابل گسترده ای در یکی دیگر از شهرهای همین ایالت میان مدافعان حقوق پناهجویان و هواداران راست افراطی صورت گیرد.

رویارویی دو جبهه یاد شده در شهر کمنیتس که با دخالت نیروهای پلیس نیز همراه شد دست کم ۹ مجروح برجای گذاشت.

بیشتر بخوانید:

تجربه تلخ گذشته که به اوجگیری احساسات مهاجرستیزانه و تظاهرات گسترده راست افراطی انجامید سبب شده تا پس از حادثه قتل شنبه شب و دستگیری دو مظنون افغانستانی، مسئولان آلمانی مردم این کشور به آرامش دعوت کنند.

وزیر کشور دولت منطقه ای در ایالتی که حادثه در آن اتفاق افتاده از جمله این مسئولان است که ساکنان منطقه را دعوت به خوشتنداری کرده است.

این وزیر محلی که عضو حزب راست میانه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان است ضمن ابراز تاسف عمیق از «مرگ ناراحت کننده یک جوان» وعده داده تا به موجب حاکمیت قانون حداکثر تلاش ممکن برای روشن شدن جزئیات ماجرا انجام شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان؛ رویارویی تازه راست افراطی و مدافعان حقوق پناهجویان در کمنیتس

پلیس آلمان: با تظاهرات مهاجرستیزان مقابله می‌کنیم

جدی‌ترین حمله داعش به خارجی‌ها در دوران طالبان؛ حادثه‌دیدگان اسپانیایی افغانستان را ترک کردند