Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روحانی: آمریکا هر دو هفته یک بار برای مذاکره پیغام می دهد

روحانی: آمریکا هر دو هفته یک بار برای مذاکره پیغام می دهد
Copyright ایرنا
Copyright ایرنا
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مگر ملت ما ملتی است که در برابر فشار یک گروه حاکم جدید در کاخ سفید که خودشان هم نمی دانند چه می گویند و چه کار می کنند سر خم کنند؟ این گروه با همه در افتاده اند و نه تنها با جمهوری اسلامی ایران بلکه با دوستان قدیمی و سنتی خود نیز روبرو شده اند.»

آگهی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران می گوید کشورش هر دو هفته یک بار از آمریکا برای مذاکره پیغام دریافت می کند.

به گزارش خبرگزاری های ایران حسن روحانی روز شنبه ضمن انتقاد از تحریم های آمریکا اظهار داشت: «این گروه از طرفی ملت ایران را تحت فشار قرار می دهند و از طرفی هر روز پیغام می فرستند که بیایید با هم مذاکره کنیم. هر دوهفته نمی گذرد که پیغام برای ما می فرستند که بیاید مذاکره کنیم. نرمش در پیام را ببینیم یا عمل ددمنشانه شما را ببینیم. اگر راست می گویید و دوستدار ملت ایران هستید چرا در زندگی مردم ایران می خواهید فشار وارد کنید.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رئیس جمهوری ایران افزود: «مگر ملت ما ملتی است که در برابر فشار یک گروه حاکم جدید در کاخ سفید که خودشان هم نمی دانند چه می گویند و چه کار می کنند سر خم کنند؟ این گروه با همه در افتاده اند و نه تنها با جمهوری اسلامی ایران بلکه با دوستان قدیمی و سنتی خود نیز روبرو شده اند.»

به نظر می رسد اشاره رئیس جمهوری ایران به «جنگ تجاری» آمریکا با چین و اتحادیه اروپا و همچنین تنش در روابط ایالات متحده و ترکیه باشد.

حسن روحانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به حضور اخیرش در مجلس ایران برای پاسخگویی به سوال نمایندگان اظهار داشت: «یکی از دوستان بسیار خوبم بعد از حضور من در مجلس شورای اسلامی، نامه‌ای به من نوشته که "ای کاش شما فلان حرف‌ها را می‌زدید"؛ بنده سه جمله به ایشان پاسخ دادم و گفتم "همه حرف‌های شما درست است، این حرف‌ها مال شرایط صلح است. من خودم بلد بودم" اگر شرایط ما، شرایط صلح بود، اگر دشمن به میدان نیامده بود و اگر آمریکا شمشیر را از غلاف خارج نکرده بود، بنده طور دیگری صحبت می‌کردم و سخن دیگری می‌گفتم اما امروز، روز جنگ با دشمن است.»

رئیس جمهوری ایران ضمن اشاره به بحران بازار ارز بخشی از آن را ناشی از «التهابات داخلی» دانست. وی گفت: «روز گذشته من به یکی از مسئولین گفتم اگر کسی کاری در حوزه ارز انجام داد که موجب التهاب در بازار شود، در قدم اول او را عزل و در قدم او را به دادگاه معرفی کنید. چرا باید چنین کارهایی را بکنند؟ برای آنکه سهم خودت در آن شرکت بیشتر شود و سود بیشتری را به دست آوری و به خاطر سهم خودت به ملت ایران ضربه می زنی؟»

حسن روحانی اظهار داشت: «۴۰ میلیارد دلار ما صادرات غیرنفتی داریم. با گذشت شش ماه از سال باید ۲۰ میلیارد از این مبلغ به بانک مرکزی واریز می شد، اما چقدر از آن پول به بانک مرکزی برگشته است؟»

وی گفت: «بله، آمریکا و رژیم صهیونیستی خیلی جنایتکارند و تاکنون ضربه های زیادی را به ما وارد کرده اند. اما ما چه کار کرده ایم؟»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت رکورد دلار ۱۴ هزار تومانی در بازار ارز ایران

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی

آمریکا: اقدامات ایران، ادعای آنها مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای را تضعیف می‌کند