سوریه؛ هجده کشته در درگیری میان نظامیان ارتش و پلیس کرد

سوریه؛ هجده کشته در درگیری میان نظامیان ارتش و پلیس کرد
سوریه؛ هجده کشته در درگیری میان نظامیان ارتش و پلیس کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درگیری زمانی روی داده که یک خودرو نظامی حامل نیروهای ارتش سوریه در یک ایستگاه بازرسی نیروهای آسایش متوقف می شود و نظامیان سوری با درخواست پلیس کرد برای پیاده شدن از خودرو مخالفت می کنند.

آگهی

درگیری مسلحانه میان نیروهای مسلح تحت امر دولت بشار اسد و یگان های پلیس در قامیشلی، شهر کرد نشین واقع در شمال شرق سوریه دست کم هجده نفر کشته شدند.

بر اساس گزارش نیروهای امنیتی و پلیس در منطقه کردستان سوریه و اطلاعات منتشر شده توسط یک نهاد حقوق بشری در این کشور تبادل آتش میان طرفین یازده کشته و دو زخمی در بین نیروهای مسلح تحت امر دولت بشار اسد برجای گذاشت. این درگیری همچنین سبب کشته شدن هفت نیروی پلیس کرد موسوم به نیروهای «آسایش» روژوا شده است.

پلیس کردستان سوریه در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهایش به سوی یک واحد گشتی ارتش سوریه آتش گشوده است. بر اساس این بیانیه این تیراندازی در واقع واکنشی به حمله افراد مسلح داخل واحد گشتی بوده که توسط سلاح های سبک و متوسط انجام شده بود.

در بیانیه پلیس کردستان همچنین آمده است که درگیری سبب کشته شدن هفت نیروی «آسایش» شده و در آنسو نیز ۹ کشته و دو مجروح برجای گذاشته است.

این درحالیست که به گفته رامی عبدالرحمن، رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیر دولتی که مقر آن در لندن است، درگیری زمانی روی داده که یک خودرو نظامی حامل نیروهای ارتش سوریه در یک ایستگاه بازرسی نیروهای آسایش متوقف می شود و نظامیان سوری با درخواست پلیس کرد برای پیاده شدن از خودرو مخالفت می کنند.

بنا به اظهارات رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه پس از این ماجرا، پلیس کرد به سوی خودرو نظامی ارتش سوریه تیراندازی می کند و درگیری میان طرفین با اعزام نیروهای کمکی شدت می گیرد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از خبرنگار خود در محل گزارش کرده که دست کم سه خودور خالی و گلوله باران شده متعلق به نظامیان تحت امر دولت سوریه در محل وقوع درگیری مشاهده می شود.

آخرین درگیری میان کردها و نیروهای نظامی دولت سوریه به آوریل سال ۲۰۱۶ باز می گردد که این حادثه نیز در یک ایست بازرسی نظامی واقع در شهر روی داده بود.

کردها کنترل اغلب نقاط را در شهر قامیشلی در دست دارند. این درحالیست که کنترل فرودگاه و محله های عرب نشین در دست نیروهای نظامی وفادار به دولت مرکزی است.

کردها در طول مناقشه ای که از سال ۲۰۱۱ میلادی سوریه را فرا گرفته موضعی «خنثی و بی طرفانه» در قبال حکومت و شورشیان اتخاذ کرده اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حداقل۵۰ کشته و ۱۷۰ زخمی در انفجار قامشلی سوریه

قامشلی هدف حمله های انفجاری قرار گرفت

تیراندازی در ایالت تنسی آمریکا دست کم ۲ کشته و شش زخمی به جا گذاشت