Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روسیه: تروریست ها را در سوریه کشته‌ایم، می کشیم و خواهیم کشت

 روسیه: «تروریست ها» را در سوریه کشته ایم، می کشیم و خواهیم کشت
روسیه: «تروریست ها» را در سوریه کشته ایم، می کشیم و خواهیم کشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اظهارات سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه در خصوص در امان نبودن شورشیان از گزند حملات مرگبار یکروز پیش از نشست سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در تهران بیان می شود.

آگهی

روسیه می گوید شورشیان در ادلب، آخرین پایگاه شورشیان در سوریه، و دیگر نقاط خاک این کشور از حملات در امان نخواهند بود.

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: «ما تروریست ها را در هر نقطه از خاک سوریه کشته ایم، می کشیم و خواهیم کشت، زیرا این امنیت ما است که در خطر قرار دارد.»

تهدید روسیه برای از بین بردن نیروهای شورشی در خاک سوریه پس از آن صورت می گیرد که چهار هواپیمای جنگی ارتش این کشور روز سه شنبه مواضع شورشیان گروه هیئت تحریر شام ( تشکلی از اعضای سابق یک شاخه نظامی القاعده) را در استان ادلب، آخرین سنگر سورشیان در شمال غرب سوریه بمباران کردند.

وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بود که این کشور «نابودی کامل و قطعی» شورشیان سوری در ادلب را که کرملین از آنها به عنوان «تروریست» نام می برد، وظیفه خود می داند.

این بیانیه ساعاتی پس از آن منتشر شد که نیروهای نظامی روسیه در اقدامی مشترک با نظامیان ارتش سوریه مواضع شورشیان در ادلب را با خمپاره گلوله باران کردند.

بیشتر بخوانید:

دولت حاکم بر سوریه مصمم است در تهاجمی قریب الوقوع با حمایت متحدان اصلی خود از جمله روسیه کنترل استان ادلب، آخرین پایگاه شورشیان را در دست بگیرد. گفته می شود که شصت درصد از این منطقه در حال حاضر تحت کنترل نیروهای تحریر شام و دیگر گروه های شورشی است.

آمریکا از جمله کشورهایی است که نسبت به عملیات احتمالی ارتش سوریه و نیروهای حامی دولت بشار اسد در ادلب به شدت ابراز نگرانی کرده است. دونالد ترامپ در آخرین واکنش خود به در پیش بودن تهاجم نظامی به پایگاه شورشیان سوری در ادلب، ضمن هشدار نسبت به وقوع این حمله از «اشتباه بزرگ روس ها و ایرانی ها» یاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

دیده بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیر دولتی که مقر آن در لندن است با اشاره به حملات توپخانه ای صبح پنجشنبه به مناطقی در جنوب شرق استان ادلب تاکید کرده است که صدها غیرنظامی از بیم تهاجم گسترده نیروهای دولتی به این منطقه به سوی مناطق شمالی استان فرار کرده اند.

سازمان ملل متحد و جامعه بین الملل نگران آن هستند که با انجام این تهاجم نظامی یک فاجعه انسانی با وسعتی بی سابقه استان ادلب را فرا بگیرد. به گزارش سازمان ملل متحد حدود سه میلیون نفر در این استان زندگی می کنند که نیمی از آنها را آوارگان تشکیل می دهند.

اظهارات سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه در خصوص در امان نبودن شورشیان از گزند حملات مرگبار یکروز پیش از نشست سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در تهران بیان می شود. به اذعان تحلیلگرلان سرنوشت نبرد ادلب به نوعی با نتایج این نشست گره خورده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ایران و روسیه به هشدار ترامپ درباره ادلب

روسیه حملات هوایی به ادلب را از سر گرفت

ارمنستان از سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه خارج می‌شود