Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وکلای مرد بی‌خانمان: از صدها هزار دلار پول موکل‌مان خبری نیست

وکلای مرد بی‌خانمان: از صدها هزار دلار پول موکل‌مان خبری نیست
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکلای جانی بابیت، مرد بی‌خانمان آمریکایی که مدعی مالکیت صدها هزار دلار پول نزد یک زوج است، می‌گویند پول موکلشان ناپدید شده است.

آگهی

وکلای جانی بابیت، مرد بی‌خانمان آمریکایی که مدعی مالکیت صدها هزار دلار پول نزد یک زوج است، می‌گویند پول موکلشان ناپدید شده است.

جانی بابیت که سرباز سابق ارتش آمریکاست، خانه و زندگی ندارد و در خیابان زندگی می‌کند. چند ماه پیش، کیت مک‌کلور در حال رانندگی در شهر فیلادلفیا بنزین تمام کرد و جانی بابیت ۲۰ دلار را که تنها دارایی‌اش بود، به این زن جوان داد تا بنزین بزند.

کیت‌ مک‌کلور و دوست پسرش مارک دامیکو برای تشکر از مرد بی‌خانمان کارزاری اینترنتی به هدف جمع‌آوری کمک مالی برای او به راه انداختند.

کریس فالون، وکیل جانی بابیت به شبکه ان‌بی‌سی فیلادلفیا تأئید کرد که زوج «نیکوکار» سال گذشته حدود ۴۰۳ هزار دلار برای این مرد جمع‌آوری کرده‌اند. اما پس از مدتی، آقای بابیت با شکایت از این زوج به دادگاه اعلام کرد که تنها مقدار کمی پول گرفته و همچنان در خیابان زندگی می‌کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ژاکلین پرومیسلو، وکیل دیگر جانی بابیت در یک گفتگوی تلفنی به ان‌بی‌سی گفت که هیچ توضیحی برای ناپدید شدن این پول وجود ندارد. او به نقل از زوج دامیکو گفت: «ما نمی‌دانیم پول‌ها کجاست، چون همه پول را داده‌ایم و دیگر چیزی باقی نمانده.»

ارنست بدوی، وکیل زوج دامیکو حاضر نشده است به پرسش‌های ان‌بی‌سی پاسخ بدهد.

قاضی پرونده در تاریخ ۳۱ اوت (۹ شهریور) از زوج خواسته بود که هر مقدار از ۴۰۰ هزار دلار ادعایی را که باقی مانده به مرد بی‌خانمان پس بدهند. اما آنها هفته پیش در یک گفتگوی تلویزیونی گفتند که همه پول‌ها را به شاکی داده‌اند و فکر کرده‌اند که می‌توانند لااقل ۱۵۰ هزار دلار از پول‌ها را برای او نزد خود نگهدارند. آنها همچنین گفتند که جانی بابیت پول‌های دریافتی را خرج خانواده و خرید یک کامیون و مواد مخدر کرده است.

این زن و مرد جوان می‌گویند باقی پول را در حسابی برای جانی نگه داشته‌اند و به او نداده‌اند تا او آنها را خرج خرید مواد مخدر نکند.

به گفته آنها مرد بی‌خانمان تنها در عرض ۱۳ روز ۲۵ هزار دلار خرج کرده است.

اتهام این زوج در متن شکایت وکلای جانی بابیت این گونه آمده است: «برداشتن بخش قابل توجهی از پول موکل برای استفاده شخصی».

خانم پرومیسلو همچنین گفته است کامیونی که زوج برای موکلش خریده‌اند به نام او نبوده و آنها دوباره آن کامیون را فروخته و پولش را به جیب زده‌اند.

بدوی، وکیل جانی بابیت هفته پیش در دادگاه پذیرفت که موکلش دست کم ۲۰۰ دلار دریافت کرده است.

آقای بابیت معتاد به هروئین است و برای ترک تحت درمان قرار دارد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش شمار بی‌خانمان‌ها در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۸

مرد بی‌خانمان از زوجی که برای او ۴۰۳ هزار دلار جمع‌ کرده بودند شکایت کرد

هویت بی‌خانمانی که «اتفاقی» ۳۰۰ هزار یورو دزدید شناسایی شد