مراسم فرش قرمز فیلمی درباره ون‌گوگ در جشنواره فیلم ونیز

فرش قرمز فیلم ون‌گوگ در جشنواره فیلم ونیز
فرش قرمز فیلم ون‌گوگ در جشنواره فیلم ونیز
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دست‌اندرکاران فیلم تازه‌ای درباره ونسان ون‌گوگ، نقاش هلندی، در جشنواره فیلم ونیز روی فرش قرمز آمدند.

آگهی

مراسم فرش قرمز فیلم «بر دروازه ابدیت» که به ماه‌های واپسین زندگی ونسان ون‌گوگ نقاش شهیر هلندی می‌پردازد روز دوشنبه در جریان جشنواره فیلم ونیز برگزار شد.

فیلم «بر دروازه ابدیت» اثر جولیان اشنابل کارگردان بریتانیایی است و در آن ویلم دفو نقش ون‌گوگ را بازی می‌کند. فیلم از آن جهت خبرساز شده است که فرضیه خودکشی هنرمند معروف را رد کرده است و ادعا می‌کند ون‌گوگ در واقع به قتل رسیده است.

ویلم دفو در کنفرانس خبری درباره بازی خود در نقش ون‌گوگ گفت: «برای رسیدن به این نقش می‌بایست نقاشی کردن یاد می‌گرفتم چیزی که واقعا لازم بود. تنها از زمانی بهتر متوجه شدم چه کار باید بکنم که اشنابل کمکم کرد.»

نام فیلم تازه درباره ون‌گوگ، از یکی از آخرین نقاشی‌های خود او تحت عنوان «بر دروازه ابدیت» گرفته شده است. این نقاشی را ون‌گوگ دو ماه پیش از مرگ‌اش در ۳۷ سالگی و در منطقه اوورسورواز در شمال پاریس کشیده است. در این نقاشی به تاریخ سال ۱۸۹۰ میلادی او خود را پس از بازگشت از جروبحث با عده‌ای از جوانان محل زندگی‌اش به تصویر کشیده است.

در حالی که اغلب مورخان بر این نکته توافق دارند که ون‌گوگ خودکشی کرده است، فیلم تازه تئوری کشته‌شدن او را طرح می‌کند. ژان‌کلو کریر فیلمنامه‌نویس فرانسوی که به همراه اشنابل فیلمنامه اثر را نوشته است می‌گوید مطلقا هیچ مدرکی که نشان دهد این نقاش خود را کشته است وجود ندارد.

نام فیلم تازه درباره ون‌گوگ، از یکی از آخرین نقاشی‌های خود او تحت عنوان «بر دروازه ابدیت» گرفته شده است

ون‌گوک در روزهای پایانی عمر و پیش از مرگ به طرزی دیوانه‌وار به کشیدن تابلو پرداخت. او در طول ۸۰ روز اقامت در دهکده اوورسورواز علاوه بر این نقاشی، ۷۴ نقاشی دیگر نیز از خود به جا گذاشته است.

هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم ونیز که از روز ۲۹ اوت شروع شده است تا ۸ سپتامبر ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشنواره فیلم آلماتی با هدف توسعه صنعت سینمای قزاقستان برگزار شد

جشنواره ونیز؛ آلفونسو کوارون شیر طلایی را برای فیلم «رم» به خانه برد

مستند «نمایش جنگ» نمایی دیگر از جنگ سوریه در جشنواره فیلم ونیز