Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قطع کامل کمک های مالی آمریکا به آوارگان فلسطینی

 قطع کامل کمک های مالی آمریکا به آوارگان فلسطینی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واشگنتن پیش از این تاکید کرده بود در صورتی کمک های پیشین را به این سازمان از سر می گیرد که فلسطینیان باردیگر به میز مذاکرات با اسراییل بازگردند.

آگهی

تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم ایالات متحده آمریکا برای قطع کامل کمک های خود به آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی را محکوم کرد.

این نهاد مامور از سوی سازمان ملل متحد برای امداد رسانی و تأمین تسهیلات و کمک‌های انسانی جهت حمایت از میلیون ها پناهنده ثبت شده فلسطینی مدت هاست که بر سر تامین منابع مالی خود با واشنگتن دچار چالش شده است.

بیشتر بخوانید:

بحران در آژانس امداد و اشتغال آوارگان فلسطینی سازمان ملل پس از قطع کمک‌های مالی آمریکا

آمریکا ۲۰۰ میلیون دلار از کمک خود به دولت فلسطین کم می‌کند

هیتر نوئارت، سخنگوی وزارت‌ امور خارجه آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد «پس از بررسی دقیق موضوع تصمیم گرفته شد که آمریکا دیگر در کمک رسانی مالی به آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (UNRWA) مشارکت نکند.»

صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد فلسطینی و دبیر کل سازمان آزادیبخش فلسطین نیز در واکنش به این تصمیم آمریکا اعلام کرد: «ما این تصمیم آمریکا را به طور کامل رد و محکوم می کنیم.»

آقای عریقات در ادامه از کلیه کشورهای جهان خواست ضمن حمایت کامل از «یو.ان. آروا» UNRWA به اتفاق این تصمیم واشنگتن را محکوم کنند.

از سوی دیگر استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز با انتشار بیانیه ای از رویکرد تازه دولت آمریکا در قبال «یو.ان. آروا» ابراز تاسف کرده و این آژانس را نهادی تاثیرگذار در ارائه خدمات به آوارگان فلسطینی و مشارکت در ثبات منطقه خوانده است.

گفتنی است که بیش از ۵۰۰ هزار تن از فرزندان آوارگان فلسطینی در مدارس تحت مدیریت «آنروا» در نوار غزه و کرانه باختری رود اردن تحصیل می کنند. این سازمان بین المللی همچنین وظیفه کمک رسانی در حوزه بهداشت و سلامت و نیز مساعدت های اجتماعی به آوارگان فلسطینی را نیز برعهده دارد.

واشنگتن پیش از این تاکید کرده بود در صورتی کمک های پیشین را به این سازمان از سر می گیرد که فلسطینیان باردیگر به میز مذاکرات با اسراییل بازگردند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو خواستار برچیده شدن آژانس کار و امداد برای آوارگان فلسطینی شد

جاوید رحمان خواستار تحقیق درباره «نسل‌کشی» و «جنایت علیه بشریت» در دهه شصت در ایران شد

حمله مرگبار اسرائیل به غزه با هدف قتل محمد ضیف، از طراحان حمله ۷ اکتبر؛ ده‌ها فلسطینی کشته شدند