Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دانشگاه هاروارد به اعمال تبعیض علیه داوطلبان آسیایی تبار متهم شد

دانشگاه هاروارد به اعمال تبعیض علیه داوطلبان آسیایی تبار متهم شد
Copyright آرشیو
Copyright آرشیو
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت دونالد ترامپ در حالی از شکایت دانشجویان آسیایی از دانشگاه هاروارد حمایت کرده است که دو ماه پیش برنامه حمایت از حضور دانشجویان متعلق به اقلیت‌ها در موسسات آموزش عالی را لغو کرده بود.

آگهی

دولت آمریکا روز پنجشنبه دانشگاه هاروارد را به اعمال تبعیض علیه آن دسته از داوطلبان به تحصیل در این دانشگاه که آسیایی تبار هستند متهم کرد.

وزارت دادگستری ایالات متحده از شکایت حقوقی گروهی از دانشجویان آسیایی که دانشگاه هاروارد را به اعمال تبعیض به نفع دانشجویان سفیدپوست، سیاه پوست و لاتین تبار متهم کرده اند، حمایت کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حالی از شکایت دانشجویان آسیایی از دانشگاه هاروارد حمایت کرده است که دو ماه پیش برنامه حمایت از حضور دانشجویان متعلق به اقلیتها در موسسات آموزش عالی را لغو کرده بود. این برنامه در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در حمایت از دانشجویان سیاه پوست و لاتین تبار که کمتر از سفیدپوستان بخت راهیابی به دانشگاه ها را دارند، به اجرا گذاشته شد.

جف سشنز، وزیر دادگستری دولت دونالد ترامپ در بیانیه ای تاکید کرد: «هیچ کدام از شهروندان آمریکا نباید به دلیل نژادشان از تحصیل در موسسات آموزشی محروم شوند.»

حمایت وزارت دادگستری آمریکا از شکایت داوطلبان آسیایی تبار دانشگاه هاروارد می تواند نشانه ای از مخالفت دولت ایالات متحده با اعمال تبعیض مثبت به نفع سایر اقلیت ها (از جمله سیاهپوستان و لاتین تبارها) باشد. امری که به نظر می رسد در نظام گزینش دانشگاه هاروارد رواج داشته است. با این حال دانشگاه هاروارد هرگونه تبعیض علیه داوطلبان آسیایی تبار را رد می کند.

بیشتر بخوانید: زاکربرگ از هاروارد دکترای افتخاری دریافت کرد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زاکربرگ از هاروارد دکترای افتخاری دریافت کرد

اهدای جایزه نوبل اقتصاد به دو استاد دانشگاه هاروارد و ماساچوست

جاوید رحمان خواستار تحقیق درباره «نسل‌کشی» و «جنایت علیه بشریت» در دهه شصت در ایران شد