دانشگاه هاروارد به اعمال تبعیض علیه داوطلبان آسیایی تبار متهم شد

دانشگاه هاروارد به اعمال تبعیض علیه داوطلبان آسیایی تبار متهم شد
Copyright  آرشیو
نگارش از Euronews  با استفاده از  خبرگزاری فرانسه

دولت دونالد ترامپ در حالی از شکایت دانشجویان آسیایی از دانشگاه هاروارد حمایت کرده است که دو ماه پیش برنامه حمایت از حضور دانشجویان متعلق به اقلیت‌ها در موسسات آموزش عالی را لغو کرده بود.

دولت آمریکا روز پنجشنبه دانشگاه هاروارد را به اعمال تبعیض علیه آن دسته از داوطلبان به تحصیل در این دانشگاه که آسیایی تبار هستند متهم کرد.

وزارت دادگستری ایالات متحده از شکایت حقوقی گروهی از دانشجویان آسیایی که دانشگاه هاروارد را به اعمال تبعیض به نفع دانشجویان سفیدپوست، سیاه پوست و لاتین تبار متهم کرده اند، حمایت کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حالی از شکایت دانشجویان آسیایی از دانشگاه هاروارد حمایت کرده است که دو ماه پیش برنامه حمایت از حضور دانشجویان متعلق به اقلیتها در موسسات آموزش عالی را لغو کرده بود. این برنامه در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در حمایت از دانشجویان سیاه پوست و لاتین تبار که کمتر از سفیدپوستان بخت راهیابی به دانشگاه ها را دارند، به اجرا گذاشته شد.

جف سشنز، وزیر دادگستری دولت دونالد ترامپ در بیانیه ای تاکید کرد: «هیچ کدام از شهروندان آمریکا نباید به دلیل نژادشان از تحصیل در موسسات آموزشی محروم شوند.»

حمایت وزارت دادگستری آمریکا از شکایت داوطلبان آسیایی تبار دانشگاه هاروارد می تواند نشانه ای از مخالفت دولت ایالات متحده با اعمال تبعیض مثبت به نفع سایر اقلیت ها (از جمله سیاهپوستان و لاتین تبارها) باشد. امری که به نظر می رسد در نظام گزینش دانشگاه هاروارد رواج داشته است. با این حال دانشگاه هاروارد هرگونه تبعیض علیه داوطلبان آسیایی تبار را رد می کند.

بیشتر بخوانید: زاکربرگ از هاروارد دکترای افتخاری دریافت کرد

مطالب مرتبط