Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتحادیه اروپا: بعد از برکسیت برای بریتانیا گزینه بازار واحد وجود نخواهد داشت

اتحادیه اروپا: بعد از برکسیت برای بریتانیا گزینه بازار واحد وجود نخواهد داشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما به خطوط قرمز بریتانیا احترام می‌گذاریم. در عوض بریتانیا نیز باید به آنچه که ما هستیم احترام بگذارد. بازار واحد یعنی بازار واحد. گزینه‌ای برای بریتانیا در این مورد وجود نخواهد داشت.»

آگهی

میشل بارنیه، نماینده اتحادیه اروپا برای مذاکره با بریتانیا درباره برکسیت روز چهارشنبه ۲۹ اوت (۷ شهریور) گفت:« اتحادیه اروپا آماده است پس از برکسیت رابطه نزدیکی با بریتانیا برقرار کند اما اجازه نخواد داد که بازار واحد این اتحادیه تضعیف شود.»

بارنیه بعد از دیدار با هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در برلین، پایتخت این کشور به خبرنگاران گفت: «ما حاضریم مشارکت نزدیکی با بریتانیا داشته باشیم. مشارکتی که نظیر آن تا به حال با کشورهای خارج از اتحادیه برقرار نشده است.»

مسئول مذاکره با بریتانیا درباره برکسیت تصریح کرد که این مشارکت می‌تواند جنبه‌های مختلفی از جمله اقتصاد، سیاست خارجی و امنیت را در بر بگیرد.

میشل بارنیه اضافه کرد: «ما به خطوط قرمز بریتانیا احترام می‌گذاریم. در عوض، بریتانیا نیز باید به آنچه که ما هستیم احترام بگذارد. بازار واحد یعنی بازار واحد. گزینه‌ای برای بریتانیا در این مورد وجود نخواهد داشت.»

هشدار به شرکت‌های فرانسوی؛ آمادگی برای شکست مذاکرات بریکسیت

جفروآ رودو بزیو، رئیس انجمن کارفرمایان فرانسه موسوم به «مدف» [MEDEF] روز چهارشنبه ۲۹ اوت به شرکت‌های فرانسوی درباره برکسیت هشدار داد و گفت «شرکت‌های فرانسوی خود را برای شکست مذاکرات بریکست آماده کنند.»

رییس مدف که در مراسم یک دانشگاه تابستانی سخنرانی می‌کرد گفت: «خطاب به کارفرمایان فرانسوی می‌گویم که هیچ‌کدام از شرایط خروج بریتانیا در ۲۹ مارس ۲۰۱۹ مشخص نیست و خود را باید برای بدترین وضعیت آماده کرد.»

رویترز
مخالفان برکسیت نسبت به احتمال احتکار دارو بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا معترض هستند و هشدار می‌دهندرویترز

او اضافه کرد «برکسیت سخت» یا بدون توافق منجر به نتایج غیرقابل پیش‌بینی خواهد شد.

رییس انجمن کارفرمایان فرانسه به شرکت‌های فرانسوی توصیه کرد که خود را برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آماده کنند. 

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه نیز روز دوشنبه با تاکید بر بالا بودن احتمال «برکسیت سخت» از وزیران خواست تا سازمان‌های خود را برای «اقدامات احتمالی برای پیشگیری و مقابله با مشکلات پیش‌رو بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا» آماده سازند.

لندن و بروکسل قرار است تا اجلاس اتحادیه اروپا در ماه اکتبر به توافقاتی درباره برکسیت دست‌ یابند اما مذاکرات با مشکلات و اختلافات زیادی همراه است و بیم آن می‌رود که دو طرف به توافقی دو جانبه دست نیابند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهردار لندن خواهان برگزاری دوباره همه‌پرسی برکسیت شد

طرح «راست‌های افراطی» در آلمان برای خروج از اتحادیه اروپا از راه برگزاری همه‌پرسی

افشاگری رئیس دفتر حسن روحانی درباره هواپیمای ساقط‌شده اوکراینی؛ واعظی: ما فایل صوتی داریم