Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ژاپن: کره شمالی هنوز بزرگترین تهدید علیه امنیت ما است

ژاپن: کره شمالی هنوز بزرگترین تهدید علیه امنیت ما است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما باید به دقت مراقب کره شمالی باشیم تا ببینیم این کشور برای کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای و موشکی خود چه اقدامات معینی انجام می‌‌دهد.»

آگهی

ژاپن اعلام کرد کره شمالی با وجود معلق کردن برنامه موشکی و تعهدش به انجام خلع‌سلاح هسته‌ای هنوز تهدیدی جدی برای امنیت این کشور به شمار می‌آید.

وزارت دفاع ژاپن در گزارش سالانه خود که روز سه شنبه انتشار یافت اعلام کرده است: «فعالیت‌های نظامی کره شمالی جدی‌ترین و مبرم‌ترین تهدیدی است که ملت ما با آن روبرو شده است.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این گزارش همچنین تصریح می‌کند: «ما باید به دقت مراقب کره شمالی باشیم تا ببینیم این کشور برای کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای و موشکی خود چه اقدامات معینی انجام می‌‌دهد.»

همچنین در این گزارش اشاره شده است که کره شمالی از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی سه آزمایش هسته‌ای داشته و ۴۰ موشک بالستیک شلیک کرده است که برخی از آنها از روی ژاپن گذشته‌اند.

پرچم کره شمالی بر فراز یک آنتن رادیویی در نزدیکی مرز دو کره. عکس از رویترز

شینزو آبه،‌ نخست‌وزیر ژاپن پس از دیدار تاریخی دونالد ترامپ و کیم‌جونگ او در سنگاپور پیوسته متذکر شده است تا زمانیکه کره شمالی گامهای مشخص، بازگشت‌ناپذیر و قابل ارزیابی به سوی خلع‌سلاح برنداشته باشد،‌ ژاپن تغییری در موضع نظامی خود نسبت به این کشور ایجاد نخواهد کرد.

این در حالی است که ژاپن ماه گذشته اعلام کرده بود که می‌خواهد دو ایستگاه رادار دفاع هوایی پیشرفته را از ایالات متحده خریداری کند تا سامانه دفاعی خود را در برابر موشک‌های بالستیک کره شمالی تقویت کند.

این رادارها که به سامانه رصد و رهگیری موشک‌های بالستیک مجهزاند همچنین می‌توانند در برابر هرگونه تهدید نظامی چین نیز به کار گرفته شوند.

این گزارش همچنین به نگرانی‌های امنیتی ژاپن درباره دیگر کشورها اشاره می‌کند از جمله فعالیت هسته‌ای کره شمالی، افزایش توان نظامی و نیز جاه‌طلبی‌های مرزی چین، و تمایل روسیه به احیای قدرتش و اینکه تمامی اینها تصویری از ژاپن را در محاصره رقیبان احتمالی در شرق آسیا ترسیم می‌کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره‌شمالی: به زانو درآوردن ما توهمی نابخردانه است

پیروزی قاطع ائتلاف محافظه‌کاران به رهبری شینزو آبه در انتخابات پارلمانی ژاپن

تیراندازی به دونالد ترامپ در یک مراسم انتخاباتی؛ رئيس جمهور سابق آمریکا مجروح شد