رئیس سابق فدراسیون فوتبال برزیل به چهار سال زندان محکوم شد

رئیس سابق فدراسیون فوتبال برزیل به چهار سال زندان محکوم شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای مارین از جمله هفت مسئول بلند پایه فیفا بود که ماه مه ۲۰۱۵ در یکی از هتل های زوریخ دستگیر شد.

آگهی

خوزه ماریا مارین، رئیس سابق فدراسیون فوتبال برزیل به اتهام دریافت رشوه و فساد مالی به چهار سال زندان محکوم شد.

آقای مارین نخستین مدیر ارشد فوتبال است که در جریان رسیدگی دستگاه قضایی آمریکا به پرونده رسوایی های مالی فیفا موسوم به «فیفاگیت» به مجازات زندان محکوم می شود. وی علاوه بر مجازات زندان باید ۱.۲ میلیون دلار جریمه و ۳.۳ میلیون دلار نیز غرامت نیز پرداخت کند.

خوزه ماریا مارین، رئیس ۸۶ ساله سابق فدراسیون فوتبال برزیل دسامبر گذشته در جریان بررسی پرونده فساد در بزرگترین نهاد اداره کننده فوتبال از سوی دادگاه بروکلین در آمریکا به دلیل مشارکت در رسوایی های مالی فدراسیون جهانی فوتبال به شش فقره اتهام از جمله پولشویی و تقبلب بانکی متهم شده بود.

پاملا چن، قاضی فدرال منهتن روز چهارشنبه ضمن اعلام این حکم تصریح کرد: «آقای مارین "می توانست و می‌بایست به جای دراز کردن دست و ورود به بازی" فسادی که به تضعیف وتزلزل مسئولان فوتبال آمریکای جنوبی منجر شد، خیلی راحت "نه" می گفت.»

در جلسه رسیدگی به اتهامات آقای مارین ابتدا تقاضای ده سال مجازات زندان شد اما در دفاعیه به دلیل شرایط سنی و وضعیت سلامت جسمانی وی از دادگاه خواسته شد این محکومیت به سیزده ماه تقلیل پیدا کند.

خوزه ماریا مارین که از دسامبر گذشته پس از پایان دادگاه بدوی تا کنون در زندان فدرال بروکلین به سر می برد در طول جلسه دادگاه بسیار متاثر نشان می داد و برای دقایقی نیز اشک ریخت.

شاهدان پرونده اعلام کرده اند که دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای مارین و مارکو پولو دل نرو، معاون وی به حدود ۶.۵۵ میلیون دلار رشوه مربوط می شد که در ازای اعطای حق پخش تلویزیونی و تبلیغات تورنمنت های مهمی چون کوپا آمریکا از سوی چندین شرکت ورزشی تجاری دریافت شده بود.

آقای مارین از جمله هفت مسئول بلند پایه فیفا بود که ماه مه ۲۰۱۵ در یکی از هتل های زوریخ دستگیر شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات گسترده پلیس در ۷ کشور اروپایی در پرونده فساد فوتبال بلژیک

بلیزر؛ مردی که سپ بلاتر فیفا را به زیر کشید درگذشت

چگونه فساد در فیفا رسوخ کرد