افزایش سختگیری دولت اکوادور و حمله مردم به پناهجویان ونزوئلایی

افزایش سختگیری دولت اکوادور و حمله مردم به پناهجویان ونزوئلایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در اکوادور تعدادی از مردم محلی در یک ویدئوی منتشر شده به محل حضور پناهجویان در خیابان حمله می کنند و با بهم ریختن وسایل پناهجویان بخشی از وسایل آنها را به آتش می کشند.

آگهی

افزایش تعداد پناهجویان ونزوئلایی که به دلیل بحران شدید اقتصادی در این کشور به اکوادور پناه برده‌اند باعث افزایش تنش‌ها بین مردم محلی و پناهجویان شده است.

یک ویدیوی منتشر شده در رسانه‌های محلی نشان می‌دهد شماری از شهروندان بومی اکوادور به محل حضور پناهجویان در خیابان حمله می‌کنند و با به هم ریختن وسایل پناهجویان، بخشی از اسباب زندگی آنها را به آتش می کشند.

روز شنبه نیز در در شمال برزیل مردم محلی به اردوگاه پناهجویان ونزوئلایی حمله کردند و بخشی از اردوگاه آنان را به آتش کشیدند. مردم محلی پناهجویان را به خشونت و دزدی متهم می کنند. گفته شده است که در این درگیری ها سه برزیلی زخمی شدند.

از سوی دیگر مقامات اکوادور از ظهر شنبه ۱۸ اوت مقررات جدیدی را به اجرا گذاشتند که بر اساس آن تنها شهروندان ونزوئلایی که پاسپورت معتبر دارند می توانند وارد اکوادور شوند. پیش از این تصمیم شهروندان ونزوئلایی می توانستند تنها با در دست داشتن کارت ملی وارد اکوادور شوند.

رویترز به نقل از تعدادی از پناهجویان ونزوئلایی نوشته است که گرفتن پاسپورت در وضعیت هرج و مرج سیاسی اقتصادی در ونزوئلا ممکن است سالها طول بکشد.

تنها در سال جاری ۴۲۳ هزار ونزوئلایی با عبور از کلمبیا و از طریق مرز رومیچاکا وارد اکوادور شده اند.

دیگر کشورهای همسایه ونزوئلا نیز در ماههای گذشته وضعیت مشابهی داشته‌اند. بیش از یک میلیون پناهجوی ونزوئلایی در ۱۵ ماه گذشته وارد کلمبیا شده اند.

دولت پرو نیز اعلام کرده است که مقررات مهاجرتی‌ شبیه اکوادور به اجرا خواهد گذشت و پناهجویان ونزوئلایی برای ورود به این کشور باید پاسپورت معتبر داشته باشند.

بحران اقتصادی که باعث تورم شدیدی در ونزوئلا شده است، کمبود گسترده غذا و دارو را ایجاد کرده که این موضوع به مهاجرت گسترده مردم به کشورهای همسایه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیش از ۱۵۰۰پناهجو در سال جاری میلادی در مدیترانه غرق شده اند

ونزوئلا؛ روزانه ۴۵هزار نفر از فقر به کلمبیا می گریزند

اتحادیه اروپا طرح اعزام پناهجویان به کشورهای ثالت را مدنظر دارد