Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رنکینگ جدید فیفا اعلام شد: سقوط ۱۴ پله‌ای آلمان؛ قهرمان جهان در صدر

فرانسه به رنکینگ اول فیفا صعود کرد
فرانسه به رنکینگ اول فیفا صعود کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایران در رده بندی جدید تیم های ملی جهان ۵ پله صعود کرد و در رتبه ۳۲ جهان قرار گرفت. یوزها در این رنکینگ همچنان تیم اول آسیا هستند.

آگهی

فرانسه، قهرمان رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با شش پله صعود در رده بندی تیم های ملی جهان، رنکینگ اول فیفا را از آن خود کرد.

خروس ها که پیشتر در رتبه هفتم رده بندی جهانی تیم های ملی جهان قرار داشتند پس از اعمال شیوه جدید محاسبه رنکینگ توسط فیفا بر بام این جدول ایستادند.

پس از فرانسه، تیم های ملی بلژیک و برزیل به ترتیب رتبه دوم و سوم را در رنکینگ جدید به خود اختصاص دادند. بلژیک یک پله نسبت به رنکینگ قبل صعود داشته و برزیل نیز یک پله از جایگاه قبلی خود نزول کرده است.

بیشترین جهش در رنکینگ جدید فیفا متعلق به کرواسی، فینالیست جام جهام روسیه است. کروات ها اکنون با ۱۶ پله صعود در رتبه چهارم رده بندی جهانی تیم های ملی قرار گرفته اند.

اروگوئه، انگلیس و دانمارک نیز هر یک به ترتیب با ۹، ۶ و ۳ پله صعود خود را به جمع ده تیم برتر این رنکینگ رسانده اند.

تیم ملی آلمان، قهرمان دوره پیش رقابت های جام جهانی که در روسیه ناکام بزرگ لقب گرفت با ۱۴ پله نزول در رده پانزدهم قرار گرفت.

ایران؛ پنج پله صعود و اول آسیا

ایران در رده بندی جدید تیم های ملی جهان ۵ پله صعود کرد و در رتبه ۳۲ جهان قرار گرفت. یوزها در این رنکینگ همچنان تیم اول آسیا هستند. پس از ایران به ترتیب تیم های استرالیا، ژاپن و کره جنوبی قرار گرفته اند.

استرالیا نسبت به رنکینگ قبلی ۱۷ پله نزول داشته و ژاپن نیز صعود ۱۶ پله ای را تجربه کرده است. تیم ملی کره جنوبی همان جایگاه قبلی خود را در رده بندی جهانی تیم های ملی جهان حفظ کرده است.

تیم ملی فوتبال ایران ژوئیه سال گذشته با صعودی هفت پله ای موفق شده بود تا رتبه ۲۳ رنکینگ فیفا خود را بالا بکشد.

صعود زود هنگام تیم ملی فوتبال ایران به رقابت های جام جهانی روسیه که با نمایش استثنایی شاگردان کارلوس کی روش در رقابت های انتخابی همراه بود در کسب این رتبه که برای نخستین بار توسط ملی پوشان کسب شد، بسیار تاثیر گذار بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی به نامزدهای نهایی بهترین های سال فیفا

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است

محبوب‌ترین نام‌ها برای نوزادان در کشورهای اروپایی چه هستند؟