Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نبرد بازپس‌گیری غزنی؛ یکصد تن از نیروهای دولتی افغانستان جان باختند

نبرد بازپس‌گیری غزنی؛ یکصد تن از نیروهای دولتی افغانستان جان باختند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت این کشور پیش از این اعلام کرده است نیروهای پیشتیبانی به این منطقه اعزام می‌کند.

آگهی

وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن بیش از یکصد تن از نیروهای امنیتی این کشور در جریان نبرد برای بازپس‌گیری شهر غزنی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طارق شاه بهرامی وزیر دفاع این کشور روز دوشنبه اعلام کرد‌: «یکصد تن از نیروهای امنیتی این کشور به همراه حدود ۳۰ تن از غیرنظامی تا کنون در این نبردها جان خود را از دست داده‌اند.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا بر اعلام وزارت دفاع افغانستان تنها در روز دوشنبه و در جریان ۹ حمله هوایی ۹۵ عضو طالبان کشته شده‌اند و دولت این کشور پیش از این اعلام کرده است نیروهای پیشتیبانی به این منطقه اعزام می‌کند.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع، ۱۹۴ نفر از جنگجویان طالبان را به همراه ۱۲ فرمانده اصلی آنان در این نبرد کشته و ۱۴۷ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

دولت مدعی است نیروهایش ظرف چند روز گذشته موفق شده‌اند بیشتر بناهای مرکز شهر غزنی را به تصرف خود دربیاورند. اما ساکنان محلی می‌گویند نیروهای طالبان در خیابان‌های شهر حرکت می‌کنند و به ساکنان دستور می‌دهند به آنان کمک برسانند.

اکثر شبکه‌های ارتباطی در این شهر از کار افتاده و از همین رو انتقال اخبار دقیق دشوار شده است. سخنگوی دفتر ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه گفت اشرف غنی، رئیس جمهوری این کشور تصمیم گرفته است هرچه زودتر نیروهای بیشتری را به این منطقه اعزام کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اصابت چند راکت به غزنی همزمان با سفر اشرف‌ غنی

سیاست ناکارآمد ترامپ؛ جنگ افغانستان خونین‌تر از سوریه

سه سرباز ناتو در انفجار انتحاری در شرق افغانستان کشته شدند