Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نخست وزیر روسیه: تحریم های جدید آمریکا اعلام «جنگ اقتصادی» است

نخست وزیر روسیه: تحریم های جدید آمریکا اعلام «جنگ اقتصادی» است
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه هر گونه تحریمی از جانب آمریکا که عملیات بانکهای روسیه و واحد پولی این کشور را هدف قرار دهد را بمثابه اعلام جنگ اقتصادی توصیف کرد و نسبت به عواقب چنین اقدامی به کاخ سفید هشدار داد.

آگهی

دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه ضمن هشدار به کاخ سفید در مورد اعمال تحریم های جدید علیه کشورش، چنین اقدامی را اعلام یک «جنگ اقتصادی» توصیف کرد.

آقای مدودف روز جمعه تصریح کرد هر گونه اقدامی که شامل محدودیت عملیات های بانکی یا ممنوعیت مبادله با ارزی خاص باشد را بعنوان اعلام جنگ اقتصادی از سوی آمریکا تلقی می کنیم و چه از راه اقتصادی، چه سیاسی یا اگر لازم شد از هر راه دیگری به آن پاسخ مناسب خواهیم داد. نخست وزیر روسیه با خطاب قراردادن آمریکایی ها بعنوان «دوست» تاکید کرد که دوستان آمریکاییمان نباید در مورد این مسئله اشتباه کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روز چهارشنبه آمریکا از دور جدید تحریم ها علیه روسیه خبر داد. این تحریم ها که ظاهرا بواسطه مسجل شدن نقش روسیه در حمله با گاز اعصاب به سرگئی اسکریپال و دخترش وضع شده از بیست و دوم ماه اوت اعمال خواهند شد و صادرات روسیه در محصولات الکترونیک و تجهیزات امنیتی را در برخواهند گرفت.

بیشتر بخوانید:

تحریم‌های آمریکا علیه روسیه در واکنش به حمله با گاز اعصاب در بریتانیا

واکنش روسیه به تحریم‌های آمریکا؛ کاهش ارزش روبل به پایین‌ترین حد دو سال گذشته

البته این نخستین بار نیست که نخست وزیر روسیه از عبارت «جنگ اقتصادی» در مورد تحریم های واشنگتن علیه مسکو استفاده می کند. آقای مدودف تابستان گذشته هم در واکنش به اقدام کنگره آمریکا در وضع تحریم های تازه غلیه روسیه، ایران و کره شمالی که به امضای دونالد ترامپ رسید واکنش مشابهی داشت و گفت معتقد است این اقدام به یک جنگ تمام عیار تجاری با آمریکا منجر خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار روسای جمهور آمریکا و روسیه در فنلاند

واکنش تند روسیه به درخواست نظامی نروژ از آمریکا

پوتین شرایط جدید روسیه را برای صلح با اوکراین اعلام کرد؛ کی‌یف پیشنهاد مسکو را رد کرد