Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

واکنش تند روسیه به درخواست نظامی نروژ از آمریکا

واکنش تند روسیه به درخواست نظامی نروژ از آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت نروژ به عنوان عضوی از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، از ایالات متحده خواسته است تا صدها نیروی نظامی این کشور برای حفاظت از مرزهای نروژ و روسیه به این کشور اعزام شوند.

آگهی

دولت نروژ به عنوان عضوی از ناتو از متحد خود آمریکا درخواست کرده است تا ۷۰۰ عضو ارتش ایالات متحده را به این کشور اعزام کند که بخشی از این نیروها پنج شنبه وارد خاک نروژ شدند.  قرار است این نیروها در خطوط مرزی مشترک بین نروژ و روسیه مستقر شوند.

سفارت روسیه در نروژ سریعا نسبت به این درخواست دولت نروژ واکنش نشان داده است و در صفحه فیس بوک این سفارتخانه می خوانیم: « اسلو با این درخواست به تنش و نزاع در منطقه دامن خواهد زد و باعث گسترش تولید سلاح و اعزام نیروهای نظامی به این منطقه خواهد شد.»

دولت روسیه همچنین اعلام کرده است که این اقدام دولت نروژ را بی جواب نخواهد گذاشت و نروژ با عواقب این درخواست مواجه خواهد شد. همچنین دولت روسیه اعلام کرده است که تصمیم دولت نروژ به روابط دوجانبه لطمه وارد خواهد کرد.

دولت نروژ پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه و تنش ها بین کرملین و کی یف بارها نسبت به گسترش قدرت روسیه در شرق اروپا هشدار داده است.

این اولین بار پس از جنگ دوم جهانی است که نیروهای خارجی در مرز نروژ با روسیه مستقر می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر روسیه: تحریم های جدید آمریکا اعلام «جنگ اقتصادی» است

اولین دیدار پمپئو با وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در بروکسل

ناتو چیست؟ ترامپ و پوتین در مورد ناتو چه نظری دارند؟