سه فلسطینی از جمله یک نوزاد و یک زن باردار در حمله موشکی اسرائیل به نوار غزه کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سه فلسطینی از جمله یک نوزاد و یک زن باردار در حمله موشکی اسرائیل به نوار غزه کشته شدند
Copyright  عکس از رویترز

پس از حملات راکتی حماس به خاک اسرائیل در روز چهارشنبه، این بار اسرائیلی ها بودند که در اقدامی «تلافی جویانه» که طی شامگاه چهارشنبه و ساعات اولیه بامداد پنجشنبه مناطق مختلف نوار غزه را هدف قرار دادند. ارتش اسرائیل می گوید طی این ساعات بیش از ۱۴۰ بار نوار غزه را هدف قرار داده است.

به گزارش منابع پزشکی غزه در جریان بمباران منطقه الجعفراوی، ایناس خماش زن ۲۳ساله ای که باردار هم بوده همراه بایان نوزاد هجده ماهه اش کشته شده است. همسر این زن فلسطینی هم بشدت مجروح شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

منابع خبری همچنین می گویند علی قندور، یکی از اعضای شاخه نظامی حماس هم در حملات اسرائیل کشته شده است.

حملات موشکی اسرائیل در پی حملات حماس به شهرک های یهودی نشین مجاور نوار غزه صورت گرفت. روز چهارشنبه ۷۰ راکت از نوار غزه به سوی اسرائیل شلیک شد و دست‌کم ۶ اسرائیلی را مجروح کرد. پس از آن بود که آژیر های خطر در شهرک های یهودی نشین بصدا در آمد.

برخی منابع محلی اسرائیل تعداد راکت های پرتاب شده به سمت اسرائیل را تا یکصد و پنجاه و تعداد مجروحان را بالای ده نفر اعلام کرده اند.

ارتش اسرائیل روز پنجشنبه حماس را از ناآرام کردن منطقه برحذر داشت و به این گروه هشدار داد. در عین حال رسانه های محلی اسرائیل از تصمیم تل آویو برای تخلیه شهرک های یهودی نشین همجوار با نوار غزه بدلایل امنیتی خبر داده اند.

بیشتر بخوانید:

شلیک ده‌ها راکت از غزه به اسرائیل چند مجروح بر جای گذاشت