«ترور» نافرجام رئیس جمهور ونزوئلا؛ مادورو انگشت اتهام را به سوی مخالفان نشانه رفت

«ترور» نافرجام رئیس جمهور ونزوئلا؛ مادورو انگشت اتهام را به سوی مخالفان نشانه رفت
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری ونزوئلا خولیو بورخس، رئیس پیشین پارلمان را که اکنون در تبعید به سر می برد به دخالت در تلاش برای «ترور» خود متهم کرده است.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا از آمریکا و کلمبیا خواست کسانی را که به گفته وی «مستقیما» مسئول «ترور» نافرجام او هستند به کاراکاس تحویل دهند.

آگهی

مقامات ونزوئلا مدعی هستند که مخالفان دولت این کشور با استفاده از دو پهپاد حامل مواد منفجره قصد داشتند نیکلاس مادورو را در جریان مراسم رژه نظامی به قتل برسانند. رئیس جمهوری ونزوئلا خولیو بورخس، رئیس پیشین پارلمان را که اکنون در تبعید به سر می برد به دخالت در تلاش برای «ترور» خود متهم کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نیکلاس مادورو همچنین از خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری سابق کلمبیا به عنوان یکی از عاملان «ترور» نافرجام خود نام می برد.

در مقابل خولیو بورخس ماجرای «ترور» نیکلاس مادورو را «نیرنگ» رئیس جمهوری ونزوئلا خوانده است. وی در صفحه توئیتر خود خطاب به نیکلاس مادورو نوشت: «همه ما می دانیم که این یک صحنه آرایی برای تعقیب و محکومیت ما است، ما که با دیکتاتوری تو مخالفت می کنیم.»

کلمبیا هرگونه دخالت در تلاش برای «ترور» رئیس جمهوری ونزوئلا را رد کرده است.

همزمان با این تحولات خوان رکنسنس، نماینده ۲۹ ساله پارلمان ونزوئلا که از مخالفان نیکلاس مادورو است سه شنبه شب بازداشت شد. رئیس جمهوری ونزوئلا وی را نیز به دخالت در تلاش برای «ترور» خود متهم کرده است.

مجلس موسسان ونزوئلا قرار است روز چهارشنبه مصونیت قضایی خوان رکنسنس را لغو کند.

در جریان انفجار دو پهپاد در مراسم رژه نظامی روز شنبه گذشته هفت نظامی مجروح شدند.

مخالفان نیکلاس مادورو بر این باور هستند که رئیس جمهوری ونزوئلا از ماجرای «ترور» نافرجام خود به عنوان دستاویزی برای سرکوب مخالفانش استفاده می کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتهام دخالت کلمبیا در طرح «ترور» مادورو؛ از انکار بوگوتا تا اصرار کاراکاس

تلاش برای «ترور» رئیس‌ جمهوری ونزوئلا ناکام ماند

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود