Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

طرح دولت آمریکا برای ایجاد محدودیت در اعطای شهروندی به مهاجران قانونی

U.S. Citizenship
U.S. Citizenship Copyright  REUTERS/Brian Snyder
Copyright  REUTERS/Brian Snyder
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از نظر وکلای مهاجرت و کارشناسان بهداشت عمومی آمریکا اجرایی شدن این طرح بر سرنوشت بیش از ۲۰ میلیون مهاجر تاثیر می‌گذارد.

آگهی

دولت آمریکا قصد دارد طرحی را به اجرا بگذارد که حتی برای مهاجران قانونی نیز دریافت شهروندی آمریکا یا دریافت کارت سبز (گرین کارت) سخت‌تر شود.

بر اساس این طرح چنانچه مهاجران قانونی یا اعضای خانوادۀ آنها از برنامه‌های رفاه عمومی آمریکا مانند بیمۀ درمانی اوباما (Obamacare)، بیمۀ درمانی کودکان یا برنامه‌های کمک تغذیه استفاده کرده باشند، نمی‌توانند به آسانی شهروند آمریکا شوند.

این طرح که نیاز به تصویب کنگره ندارد، بخشی از پروژۀ استفان میلر مشاور ارشد کاخ سفید برای محدود کردن شمار مهاجرانی است که هرساله حق شهروندی آمریکا را دریافت می‌کنند. دولت می‌گوید این کار با هدف محافظت از مالیات دهندگان آمریکایی انجام می‌شود.

از نظر وکلای مهاجرت و کارشناسان بهداشت عمومی آمریکا اجرایی شدن این طرح تغییرات بزرگی را در سیستم مهاجرتی دهه‌های اخیر این کشور بوجود می‌آورد و بر سرنوشت بیش از ۲۰ میلیون مهاجر تاثیر می‌گذارد؛ بویژه مهاجران شاغلی که با وجود کار، درآمد کافی برای تامین هزینه‌های خانواده‌هایشان ندارند.

یک نسخه از این طرح به دفتر مدیریت و بودجۀ کاخ سفید فرستاده شده که آخرین مرحله قبل از انتشار قانونی آن محسوب می‌شود. کاخ سفید در نظر دارد اجرای این طرح را از ماه فوریۀ سال آینده میلادی آغاز کند.

بنا بر داده‌های ادارۀ مهاجرت و خدمات شهروندی آمریکا، تنها در سال مالی ۲۰۱۶ میلادی که آخرین سال مالی تحت اداره دولت اوباما بوده است ۱.۲ میلیون مهاجر موفق به کسب اقامت دائمی آمریکا یا کارت سبز این کشور شده‌اند و ۷۵۳۰۶۰ نفر نیز ملیت این کشور را دریافت کرده‌اند.

درمقابل، داده‌های متعلق سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۸ میلادی بیانگر آن است که شمار مهاجرانی که موفق به دریافت کارت سبز شده‌اند ۲۰ درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکایی‌ها، دو برابرِ پارسال، از خیر شهروندی‌ کشور خود گذشته‌اند

اتباع هند برای مهاجرت به آمریکا به «ویزای طلایی» روی آورده‌اند

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد