حضور یک هوادار هیتلر در تلویزیون استرالیا جنجالی شد

حضور یک هوادار هیتلر در تلویزیون استرالیا جنجالی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کرگ امرسون یکی از وزرای سابق استرالیا هم به این موضوع واکنش نشان داد و این موضوع را گام دیگری برای عادیسازی نژادپرستی و تعصب در جامعه استرالیا عنوان کرد.

آگهی

یک شبکه تلویزیونی در استرالیا می‌گوید به‌‌خاطر گفت‌وگو با فردی، دارای گرایش راست افراطی با گذشته مجرمانه، «اشتباه» کرده است. این گفت‌وگو واکنش گسترده ای را در جامعه استرالیا ایجاد کرد.

برلر کاترل روز یکشنبه در استودیو برنامه «رو در رو» شبکه اسکای نیوز استرالیا ظاهر شد تا درباره موضوع مهاجرت سخن بگوید.

بینندگان این برنامه تلویزیونی متوجه شدند که کاترل، سال گذشته به‌دلیل تحریک به تحقیر مسلمانان محکوم شده بود و پیش از آن هم از مدارس خواسته بود که تصاویر آدولف هیتلر را نمایش دهند. اسکای نیوز استرالیا به این واکنش‌ها در روز یکشنبه پاسخ داد.

این شبکه تلویزیونی در توئیتی با امضای «گرگ بیرنز» سردبیر خبر، اعلام کرد: «حضور بلر کاترل در اسکای نیوز استرالیا اشتباه بود. دیدگاه‌های او نمایانگر دیدگاه‌های ما نیست. گفت‌وگو از بخش‌های آنلاین و تکرار برنامه برداشته شده است.»

کاترل رهبر سابق گروه ضد مهاجرت با نام «جبهه متحد وط‌ن‌پرست» بود.

لورا جائز یکی از میزبانان این برنامه در توئیتی نوشت: «برلر کاترل یک فاشیست راست است که به طرفداری از هیلتر اعتراف می‌کند. او همچنین به استفاده از «خشونت و تهدید» برای اغوای زنان مباهات می‌کند.»

بیشتر بخوانید:برگزاری جشن تولد هیتلر؛ جنبش «برابری آریائی» قدرت‌نمایی کرد

کرگ امرسون یکی از وزرای سابق استرالیا هم به این موضوع واکنش نشان داد و این موضوع را گام دیگری برای عادی‌سازی نژادپرستی و تعصب در جامعه استرالیا عنوان کرد. این شخصیت سیاسی تهدید کرد که دیگر برای مصاحبه به شبکه تلویزیونی اسکای نیوز استرالیا نخواهد رفت.

کاترل در این گفت‌وگوی جنجال برانگیز، خواستار کاهش مهاجرت به استرالیا برای محافظت از «ایدئولوژی خارجی» و «احیای هویت سنتی» شد. او پس از این گفت‌وگو اعلام کرد که شبکه تلویزیونی اسکای نیوز استرالیا تلاش داشت که او را ساکت کند.

سال گذشته، یک شبکه تلویزیونی دیگر هم به‌دلیل پخش یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با کاترل بدون افشا کردن پیشینه او مورد انتقاد قرار گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احزاب راست افراطی و پوپولیست ایتالیا یک گام به تشکیل دولت نزدیک شدند

سلام هیتلری باعث بازداشت دو گردشگر در آلمان شد

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد