Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برکناری معاون ارزی؛ اصرار رسانه‌ها و انکار بانک مرکزی

برکناری معاون ارزی؛ اصرار رسانه‌ها و انکار بانک مرکزی
Copyright عکس: خبرگزاری جمهوری اسلامی
Copyright عکس: خبرگزاری جمهوری اسلامی
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود انتشار گسترده خبر برکناری معاون ارزی بانک مرکزی ایران در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری داخل ایران، بانک مرکزی همچنان از تایید این خبر امتناع می‌کند.

آگهی

با وجود انتشار گسترده خبر برکناری معاون ارزی بانک مرکزی ایران در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری داخل ایران، بانک مرکزی ایران همچنان از تایید این خبر امتناع می‌کند.

خبرگزاری‌های ایران عصر روز شنبه خبر دادند که عبدالناصرهمتی، رئیس کل جدید بانک مرکزی ایران، احمد عراقچی، معاون ارزی این بانک را برکنار کرد.

حدود دو ساعت بعد، منبعی آگاه در بانک مرکزی ایران این خبر را تکذیب کرد و اعلام کرد که هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است.

احمدعراقچی که در حال حاضر ۴۰ سال سن دارد، ۱۷ مرداد ماه سال ۱۳۹۶ خورشیدی با حکم ولی الله سیف، رئیس کل وقت بانک مرکزی ایران به سمت معاون ارزی این بانک منصوب شد.

طی دوران مسئولیت او قیمت هر دلار آمریکا از ۳ هزار و ۸۰۰ تومان تا ثبت رکورد تاریخی ۱۲ هزارتومانی صعود کرده است.

بیشتر بخوانید:دولت ایران رئیس کل بانک مرکزی را تغییر داد

آقای عراقچی پیش از احراز این سمت، حدود یک سال عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار ایران بود و مدتی هم در مسند مدیرکل حوزه ریاست بانک مرکزی ایران حضور داشت.

او برادرزاده عباس عراقچی، معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه و از مذاکره‌کنندگان ارشد هسته‌ای ایران است و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه نیویورک است.

حضور آقای عراقچی در سمت معاونت ارزی بانک مرکزی با توجه به سابقه مدیریتی اندک او، طی یک سال گذشته همواره مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان بانکی و اقتصادی بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محاکمه عراقچی آغاز شد

همزمان با معارفه رئیس جدید بانک مرکزی قیمت سکه رکورد زد

آمریکا رئیس بانک مرکزی ایران را تحریم کرد