برکناری معاون ارزی؛ اصرار رسانه‌ها و انکار بانک مرکزی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برکناری معاون ارزی؛ اصرار رسانه‌ها و انکار بانک مرکزی
کپی رایت  عکس: خبرگزاری جمهوری اسلامی

با وجود انتشار گسترده خبر برکناری معاون ارزی بانک مرکزی ایران در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری داخل ایران، بانک مرکزی ایران همچنان از تایید این خبر امتناع می‌کند.

خبرگزاری‌های ایران عصر روز شنبه خبر دادند که عبدالناصرهمتی، رئیس کل جدید بانک مرکزی ایران، احمد عراقچی، معاون ارزی این بانک را برکنار کرد.

حدود دو ساعت بعد، منبعی آگاه در بانک مرکزی ایران این خبر را تکذیب کرد و اعلام کرد که هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است.

احمدعراقچی که در حال حاضر ۴۰ سال سن دارد، ۱۷ مرداد ماه سال ۱۳۹۶ خورشیدی با حکم ولی الله سیف، رئیس کل وقت بانک مرکزی ایران به سمت معاون ارزی این بانک منصوب شد.

طی دوران مسئولیت او قیمت هر دلار آمریکا از ۳ هزار و ۸۰۰ تومان تا ثبت رکورد تاریخی ۱۲ هزارتومانی صعود کرده است.

بیشتر بخوانید:دولت ایران رئیس کل بانک مرکزی را تغییر داد

آقای عراقچی پیش از احراز این سمت، حدود یک سال عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار ایران بود و مدتی هم در مسند مدیرکل حوزه ریاست بانک مرکزی ایران حضور داشت.

او برادرزاده عباس عراقچی، معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه و از مذاکره‌کنندگان ارشد هسته‌ای ایران است و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه نیویورک است.

حضور آقای عراقچی در سمت معاونت ارزی بانک مرکزی با توجه به سابقه مدیریتی اندک او، طی یک سال گذشته همواره مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان بانکی و اقتصادی بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید