آمریکا بانک روسی را به دلیل مراوده با کره شمالی تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا یک بانک روسی را تحریم کرد
وزارت خزانه داری آمریکا یک بانک روسی را تحریم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است که بانک آگروسیوز از سال ۲۰۰۹ تاکنون به دفعات با کره شمالی داد و ستد بانکی انجام داده است.

آگهی

وزارت خزانه داری آمریکا جمعه مجازات های جدیدی را علیه یک بانک روسی وضع کرد. بانک آگروسیوز از سوی مقامات آمریکایی به تسهیل در انجام یک «تراکنش مهم» توسط یک بانک تحت تحریم کره شمالی متهم شده است.

استیون مانوچیان، وزیر خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «ایالات متحده آمریکا برای بستن راه ورود درآمدهای غیرقانونی به کره شمالی همچنان به اجرای تحریم های وضع شده از سوی کاخ سفید و سازمان ملل متحد پایبند است.»

شورای امنیت سازمان ملل متحد سال ۲۰۱۷ میلادی به پیشنهاد واشنگتن مجازات های سنگینی را بر ضد پیونگ یانگ به تصویب رساند که در عمل این کشور را به انزوای کامل رساند.

بیشتر بخوانید:

تحریم های کره شمالی برغم نزدیک شدن واشنگتن و پیونگ یانگ هنوز بر جای خود باقی است. هان جانگ سو، نماینده بانک دولتی کره شمالی Foreign Trade Bank در مسکو به همین دلیل همچنان تحت تحریم های آمریکا و سازمان ملل متحد قرار دارد و تراکنش حساب وی در بانک آگروسیوز Agrosoyuz زمینه اعمال مجازات بر ضد این بانک روسی را فراهم کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است که بانک آگروسیوز از سال ۲۰۰۹ تاکنون به دفعات با کره شمالی داد و ستد بانکی انجام داده است.

به نظر می رسد ایالات متحده آمریکا بدون توجه به وعده مقامات کره شمالی همچنان فشار را بر این کشور حفظ کرده تا بتواند هر چه زودتر به هدف خود در خلع سلاح کامل هسته ای پیونگ یانگ نزدیک شود.

مایک پمپئو: «هنوز تا هسته ای زدایی کامل کره شمالی راه باقی است»

این درحالیست که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در سنگاپور اعتراف کرد که برغم فشار واشنگتن به پیونگ یانگ برای عمل به وعده هایش «هنوز تا هسته ای زدایی کامل کره شمالی راه باقی است.»

وزیر امور خارجه آمریکا از سوی کشورش ماموریت دارد تا بر اجرای تعهدات صورت گرفته در جریان دیدار تاریخی دونالد ترامپ و کیم جونگ اون نظارت کند. رهبر کره شمالی در جریان مذاکرات با طرف آمریکایی وعده داده که شبه جزیره کره را به کلی از سلاح های هسته ای پاکسازی کند. این وعده بزرگ و مبهم در حالی داده شده که سران کاخ سفید به روشنی و به طور مشخص خواهان خلع سلاح کامل، راستی آزمایی شده و برگشت ناپذیر کره شمالی هستند.

آقای پمپئو که برای شرکت در همایش اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا به سنگاپور سفر کرده در خصوص روند اجرایی شدن نتیجه گفتگوها با کره شمالی تصریح کرد: «بر اساس آنچه مشاهده می شود هنوز تا رسیدن به نقطه ای که مد نظر ماست راه زیادی باقی است.»

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی از سوی خبرنگاران مبنی بر اینکه کره شمالی همچنان به ساخت موشک و مواد هسته ای ادامه می دهد، یادۀآورد شد: «کیم جونگ اون طبق آنچه قطعنامه‌های سازمان ملل متحد بر آن تاکید دارد متعهد به هسته ای زدایی کامل کشورش شده است.»

مایک پمپئو درادامه برای دادن پاسخ منفی غیر مستقیم به این سوال گفت: «در صورتی که آنها بر خلاف وعده هایشان عمل کنند ناقض قطعنامه های سازمان ملل متحد معرفی می شوند.»

ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی نیز از جمله شرکت کنندگان در همایش اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) است. نشست های منطقه ای پیش بینی شده در چارچوب این همایش قرار است روز شنبه به پایان برسد.

وزارت امور خارجه آمریکا احتمال ملاقات میان مایک پمپئو و همتای کره شمالی وی را منتفی ندانسته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشکر رسمی ترامپ از رهبر کره شمالی و دعوت برای دیداری مجدد

«چرا پوتین الان ناوالنی را کشت؟» منتقد کرملین از توافق نافرجام تبادل زندانیان بین مسکو و غرب گفت

چگونه «ناوگان‌ ارواح» درآمدزایی مستمر روسیه را تسهیل می‌کنند و خطرات آن برای اروپا چیست؟