Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هزاران ماهی در رودخانه راین آلمان از گرما تلف شدند

هزاران ماهی در رودخانه راین آلمان از گرما تلف شدند
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اگر باران به حد کافی ببارد، جمعیت این جانوران دوباره افزایش خواهد یافت، اما در حال حاضر فاجعه برای آنها رقم خورده است.»

آگهی

موج گرمای جاری در اروپا سبب کم شدن آب برخی رودخانه‌ها شده و شدت گرما در آلمان به مرگ هزاران قطعه ماهی در رودخانه‌های این کشور انجامیده است.

گرمای هوا در غرب آلمان این روزها به ۳۹ درجه سانتیگراد رسیده و در ماه‌های اخیر باران اندکی در این منطقه باریده است. همین موضوع سبب شده تا سطح رودخانه راین در شهر کلن به شدت پایین بیاید.

به اهالی آلمان و گردشگران هشدار داده شده است که در این فصل گرما حتی‌الامکان از شنا در آب‌های راکد بپرهیزند زیرا این ‌آب‌ها ممکن است حاوی جلبک‌های دارای رادیو اکتیو یا باکتری‌های مضر باشند. حتی نسبت به آب‌تنی حیوانات خانگی هم در این آب‌ها هشدار داده شده است.

یک مسئول حفاظت محیط زیست آلمان به نام هولگر اشتیخت می‌گوید: «گرمای شدید برای زیست‌بوم مناسب نیست زیرا باعث مرگ بسیاری از ارگانیسم‌های درون آب می‌شود. در این وضعیت شما ماهی‌های مرده بسیاری را در رود راین می‌بینید. اگر باران به حد کافی ببارد، جمعیت این جانوران دوباره افزایش خواهد یافت، اما در حال حاضر فاجعه برای آنها رقم خورده است.»

گرم شدن شدید هوا باعث کم شدن اکسیژن آب و درنهایت خفگی شمار قابل توجهی از ماهی‌ها می‌شود. در روزهای گذشته شهرهای دیگر آلمان هم دچار چنین مشکلی بودند. تنها در هامبورگ در آخر هفته گذشته مسئولان محلی حدود پنج تن ماهی مرده جمع‌آوری کردند.

بیشتر بخوانید:

در حال حاضر نیروگاه‌های برق فسیلی در آلمان فعالیت خود را کاهش داده‌اند زیرا آنها برای خنک کردن سامانه‌های خود از آب استفاده می‌کنند و از سوی دیگر آبی را که به رودخانه بازمی‌گردانند، دمای بیشتری دارد.

در شرایط کم‌آبی کشتی‌های رودخانه‌ای هم مجبورند کمتر بارگیری کنند، چون عمق آب کمتر است و آنها باید سبک‌تر باشند.

بر اساس پیش‌بینی‌ها دمای هوای منطقه غرب آلمان در هفته آینده هم از ۳۰ درجه پایین‌تر نخواهد آمد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج گرما در اروپا؛ آتش مهار نشدنی در پرتغال و اسپانیا، تعطیلی شکلات‌فروشی‌ها در بلژیک

دست‌کم شش نفر در اسپانیا بر اثر گرما جان باختند

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟