ترکیه خطاب به آمریکا:‌ تحریم‌هایتان را تلافی می‌کنیم

ترکیه خطاب به آمریکا:‌ تحریم‌هایتان را تلافی می‌کنیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت رجب طیب اردوغان می گوید درصورتی که تحریم دولت آمریکا علیه دو وزیر دادگستری و کشور ترکیه برچیده نشوند دست به اقدام تلافی جویانه خواهد زد.

ترکیه تحریم دو وزیر این کشور از سوی آمریکا را تلافی خواهد کرد. این دو وزیر در پی محبوس ماندن پاستور امریکایی در خاک ترکیه از سوی کاخ سفید مورد تحریم قرار گرفتنه اند.

آگهی

دولت آمریکا عبدالحمید گل،‌ وزیر دادگستری و سلیمان سویلو،‌وزیر کشور ترکیه را تحریم کرده است. به گفته دولت آمریکا این دو نفر نقش مهمی در ادامه بازداشت کشیش آمریکایی دارند. سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید در نشست مطبوعاتی روز گذشته در کاخ سفید با اعلام این مطلب بار دیگر خواستار آزادی بدون قید و شرط اندرو برانسون پاستور آمریکایی شد.

اندرو برانسون، پاستور آمریکایی پس از کودتای نافرجام ترکیه در سال ۲۰۱۶ بازداشت شد. وی از سوی دستگاه قضایی ترکیه متهم به همکاری با گروه های به گفته دولت ترکیه «تروریستی» از جمله حزب کارگران کردستان شده است.

برانسون، پاستور اوانجلیست آمریکایی ۵۰ ساله و از اهالی ایالت کارولینای شمالی است. برانسون بدلیل بیماری پس از تحمل کمتر از یک سال زندان در ترکیه به حصر خانگی درآمد. گفته می شود در صورتی که اتهامات او در دادگاه عالی ترکیه تایید شوند این شهروند آمریکا به ۱۵ تا بیست سال زندان محکوم خواهد شد.

شش روز پیش دونالد ترامپ و مایک پنس، در توییت های جداگانه به دولت ترکیه هشدار داده بودند که اگر این پاستور اوانجلیست آزاد نشود دولت ترکیه را تحریم خواهند کرد.

در آخرین درخواست وکیل این شهروند آمریکایی در جهت تجدیدنظر در بازداشت او و احتمال آزادی اش، دادگاه ترکیه برگزاری هر تصمیم نسبت به آزادی او را به ماه اکتبر موکول کرد. این موضوع باعث خشم بیشتر کاخ سفید شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار در منطقه‌ای نمادین؛ چرا ملاقات اردوغان با علی‌اف در نخجوان حائز اهمیت است؟

مجلس ایران به اجرای آزمایشی لایحه عفاف و حجاب رای داد

اردوغان: مذاکرات ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا در حال احتضار است