Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترکیه خطاب به آمریکا:‌ تحریم‌هایتان را تلافی می‌کنیم

ترکیه خطاب به آمریکا:‌ تحریم‌هایتان را تلافی می‌کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت رجب طیب اردوغان می گوید درصورتی که تحریم دولت آمریکا علیه دو وزیر دادگستری و کشور ترکیه برچیده نشوند دست به اقدام تلافی جویانه خواهد زد.

آگهی

ترکیه تحریم دو وزیر این کشور از سوی آمریکا را تلافی خواهد کرد. این دو وزیر در پی محبوس ماندن پاستور امریکایی در خاک ترکیه از سوی کاخ سفید مورد تحریم قرار گرفتنه اند.

دولت آمریکا عبدالحمید گل،‌ وزیر دادگستری و سلیمان سویلو،‌وزیر کشور ترکیه را تحریم کرده است. به گفته دولت آمریکا این دو نفر نقش مهمی در ادامه بازداشت کشیش آمریکایی دارند. سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید در نشست مطبوعاتی روز گذشته در کاخ سفید با اعلام این مطلب بار دیگر خواستار آزادی بدون قید و شرط اندرو برانسون پاستور آمریکایی شد.

اندرو برانسون، پاستور آمریکایی پس از کودتای نافرجام ترکیه در سال ۲۰۱۶ بازداشت شد. وی از سوی دستگاه قضایی ترکیه متهم به همکاری با گروه های به گفته دولت ترکیه «تروریستی» از جمله حزب کارگران کردستان شده است.

برانسون، پاستور اوانجلیست آمریکایی ۵۰ ساله و از اهالی ایالت کارولینای شمالی است. برانسون بدلیل بیماری پس از تحمل کمتر از یک سال زندان در ترکیه به حصر خانگی درآمد. گفته می شود در صورتی که اتهامات او در دادگاه عالی ترکیه تایید شوند این شهروند آمریکا به ۱۵ تا بیست سال زندان محکوم خواهد شد.

شش روز پیش دونالد ترامپ و مایک پنس، در توییت های جداگانه به دولت ترکیه هشدار داده بودند که اگر این پاستور اوانجلیست آزاد نشود دولت ترکیه را تحریم خواهند کرد.

در آخرین درخواست وکیل این شهروند آمریکایی در جهت تجدیدنظر در بازداشت او و احتمال آزادی اش، دادگاه ترکیه برگزاری هر تصمیم نسبت به آزادی او را به ماه اکتبر موکول کرد. این موضوع باعث خشم بیشتر کاخ سفید شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنجاه سال پس از حمله ترکیه، قبرسی‌ها دنبال اجساد هزاران قربانی گمشده خود می‌گردند

ترکیه آماده ساخت یک پایگاه دریایی در قبرس برای رقابت با یونان است

اردوغان: انتخابات آمریکا می‌تواند به رونق بیشتر بخش تسلیحات ترکیه کمک کند