تونس محافظ بن لادن را به دلیل فقدان شواهد کافی آزاد کرد

 تونس محافظ بن لادن را به دلیل فقدان شواهد کافی آزاد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات آلمانی حدود دو هفته قبل یک مرد تونسی با نام «سامی عیدودی » را علی رغم اینکه احتمال داده می شود در تونس با شکنجه مواجه شود به کشور زادگاهش دیپورت کردند که مقامات تونس روز جمعه به دلیل نبود شواهد کافی وی را آزاد کرد.

آگهی

مقامات تونس روز جمعه اعلام کردند که «سامی عیدودی» اسلامگرایی که از سوی دولت آلمان به تونس بازگردانده شده بود را به دلیل عدم شواهد کافی مشارکت در اقدامات تروریستی آزاد کرده است.

مقامات تونس پیشتر گفته بودند که وی را که پیشتر مدتی بعنوان بادیگارد اسامه بن لادن فعالیت می کرد را به آلمان دیپورت نمی کنند چرا که وی احتمالا با اتهامات تروریستی در تونس مواجه خواهد بود.

مقامات آلمانی حدود دو هفته قبل یک مرد تونسی با نام «سامی عیدودی » را علی رغم اینکه احتمال داده می شود در تونس با شکنجه مواجه شود به کشور زادگاهش دیپورت کردند. مقامات آلمانی در حالی وی را دیپورت کردند که دادگاهی در آلمان یک روز قبل از اخراج وی اعلام کرده بود که سامی می تواند در آلمان بماند.

احزاب اپوزیسیون وزیر کشور آلمان را برای این تصمیم به شدت مورد انتقاد قرار داده اند که علی رغم حکم دادگاه به چنین اقدامی دست زده است.

سوفیان اسلیتی سخنگوی ضد تروریسم دستگاه قضایی تونس گفته بود که اگر در جریان تحقیقات اتهامات تروریستی علیه این مظنون تایید شود، وی در تونس دادگاهی خواهد شد.

سامی عیدودی تا روز جمعه در تونس زندانی بود و سوفیان اسلیتی به رویترز گفته بود که راهی قانونی برای دیپورت وی به کشور دیگری وجود ندارد.

اسلیتی تمام ادعاها مبنی بر اینکه این مظنون احتمال دارد در تونس مورد شکنجه قرار گیرد را رد کرده و گفته بود که بعد از انقلاب ۲۰۱۱ در تونس دموکراسی برقرار شده است و کسی شکنجه نخواهد شد.

سامی عیدودی در سال ۲۰۰۶ در آلمان درخواست پناهندگی کرده بود که با پذیرش مواجه نشد. وی متهم شد که چندین بار به افغانستان رفته و با القاعده و اسامه بن لادن همکاری داشته است. او پیشتر این اتهامات را رد کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا آلمان نمی تواند محافظ سابق اسامه بن لادن را اخراج کند؟

آیا فرزند اسامه بن‌لادن رهبر آینده القاعده و جانشین پدر می‌شود؟