واکنش مردم اروپا به موج گرمای تابستانی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واکنش مردم اروپا به موج گرمای تابستانی

بخش‌هایی از اروپای شمالی خود را برای گرمترین روز‌ سال آماده می‌کنند.

در بریتانیا انتظار می‌رود به زودی دمای هوا دست‌کم به ۳۷ درجه برسد که در این صورت آن روز به عنوان گرمترین روز ماه ژوئیه در این سال ثبت می‌شود. ضمن اینکه ممکن است رکورد بیشترین دمای یک روز در این کشور یعنی ۳۸/۵ درجه سانتیگراد نیز شکسته شود.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همچنین سازمان‌های هواشناسی اروپایی هشدار داده‌اند که شهروندان باید منتظر پدیده‌هایی نظیر رعد و برق، بارش شدید و ناگهانی،‌ تگرگ و تُندباد باشند.

در فرانسه مردم و گردشگران برای مبارزه با گرما در هر فرصتی تنی به آب می‌زنند یا دست و صورت را خنک می‌کنند. رانندگان اتوبوس‌های شهری پاریس اجازه یافتند، هنگام کار و در گرما دامن و شلوارک بپوشند.

همچنین ۱۸ استان این کشور با توجه به شدت گرما در محدوده هشدار «نارنجی» قرار گرفته اند. انتظار می‌رود دمای این مناطق در روزهای پیش‌رو به ۳۷ درجه سانتیگراد برسد.

رانندگان اتوبوس‌های شهری پاریس اجازه یافتند، هنگام کار و در گرما دامن و شلوارک بپوشند. عکس از رویترز

کشاورزان آلمان برآورد کرده‌اند که زیان حاصل از گرما برای مزراع ذرت به ۱/۴ میلیارد یورو خواهد رسید و همچنین احشام بیشتری باید ذبح شوند چون علوفه کافی در کار نیست.

در ایتالیا نیز آتش‌نشانان سخت مراقب جنگل‌ها هستند تا گرما و خشکی زیاد سبب آتش‌سوزی فصلی نشود.

این درحالیست که بیشتر بخش‌های اروپایی روسیه آب و هوایی معتدل داشته‌اند و دمای مسکو در تابستان امسال از ۳۰ درجه بالاتر نرفته است.

بیشتر بخوانید: