Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مایع سرخ‌رنگ تابوت اسکندریه؛ شهد حیات یا زهر ممات؟

مایع سرخ‌رنگ تابوت اسکندریه؛ شهد حیات یا زهر ممات؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دست‌کم ۲۰ هزار نفر با امضای یک طومار اینترنتی خواستار نوشیدن از مایع اسرارآمیز و سرخ‌ رنگ درون این تابوت شده‌اند.

آگهی

پس از گشوده شدن تابوت سنگی باستانی که هفته گذشته در اسکندریه مصر یافت شده بود دست‌کم ۲۰ هزار نفر با امضای یک طومار اینترنتی خواستار نوشیدن از مایع اسرارآمیز و سرخ‌ رنگ درون این تابوت شدند.

پیش از باز کردن این تابوت از سوی مقامات باستان‌شناسی مصر، بحث‌های داغی روی شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده بود که در آنها شماری از کاربران مدعی شدند باز کردن این تابوت ممکن است نفرین و بلایی را نصیب ساکنان زمین کند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در این بین شماری هم امیدوار بودند جسد مومیایی شده اسکندر مقدونی را در تابوت سیاهرنگ سه تنی بیابند که آنها هم نومید شدند.

اما در این میان کشف مایع مرموز سرخ‌رنگی که بقایای سه جسد در آن شناور بود ذهن بسیاری از کاربران کنجکاو و پیگیر شبکه‌های اجتماعی به خود مشغول کرده است.

عکس‌های لحظه گشوده شدن این تابوت سنگی به سرعت روی اینترنت پخش و فراگیر شد و به حدس و گمانه‌ها دامن زد. برخی کاربران هم تا آنجا پیش رفتند که مدعی شدند این مایع احتمالا قدرت‌ شفابخش جادویی دارد.

این نظریه به سرعت چنان رشد کرد که علاقمندان به نوشیدن این مایع، طوماری اینترنتی را در وبسایت change.org petition به راه انداختند و حالا شمار امضاکنندگان طومار از مرز ۲۰ هزار تن نیز گذشته است؛ هدف طومار جمع‌آوری ۲۵ هزار امضا عنوان شده است.

متن این طومار اینترنتی به سادگی می‌گوید‌:‌ «ما می‌خواهیم مایع سرخ داخل تابوت سیاه نفرین‌شده را در قالب یک نوشیدنی گازدار انرژی‌زا بنوشیم تا قدرت‌های آن را جذب کنیم و سرانجام بمیریم.»

تابوت سنگی سه تنی بناست به یک موزه نظامی منتقل شود. عکس از رویترز

وزیر باستان‌شناسی مصر در واکنشی به این موضوع اعلام کرد که این مایع در بر دارنده «اکسیر حیات مومیایی‌ها» نیست بلکه صرفا هرزآبی است که از شکاف کنار این تابوت به درون آن نشت کرده است.

سه مومیایی داخل تابوت به موزه اسکندریه منتقل شده‌اند حال آنکه خود تابوت مرموز بناست راهی یک موزه نظامی در مصر شود.

بیشتر بخوانید:

امیدها برای کشف جسد اسکندر مقدونی در تابوت باستانی رنگ باخت

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرماندار شهرری درباره مومیایی منسوب به رضا شاه: مرده‌ای بود که پیدا و دفن شد

کشف اجساد مومیایی در مصر

رودخانه گمشده‌‌ای که می‌تواند چگونگی ساخت اهرام را توضیح دهد