Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دولت سوریه انتقال کلاه سفیدها را محکوم کرد

دولت سوریه انتقال کلاه سفیدها را محکوم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعضای گروه «دفاع غیر نظامی سوریه» موسوم به «کلاه سفیدها» در جریان جنگ داخلی سوریه وظیفه کمک به شهروندان این کشور و نجات آنها را در مناطق دستخوش ناآرامی برعهده داشتند.

آگهی

دولت سوریه روز دوشنبه ۲۳ ژوئیه (اول مرداد) انتقال صدها نفر از نیروهای امداد کلاه سفید و خانواده‌شان به خارج از این کشور را محکوم کرد و آن را «عملیاتی جنایت‌کارانه» و هماهنگ شده توسط «اسرائیل و همدستانش» خواند.

روز یکشنبه ۴۲۲ نفر از جمله اعضای گروه کلاه سفیدها و خانوادهایشان با گذر از بلندی‌های جولان موفق به خروج از سوریه و ورود به اردن شدند.

اعضای گروه «دفاع غیر نظامی سوریه» موسوم به «کلاه سفیدها» در جریان جنگ داخلی سوریه وظیفه کمک به شهروندان این کشور و نجات آنها را در مناطق دستخوش ناآرامی برعهده داشتند. عملیات تخلیه آنها و خانواده‌هایشان شنبه شب به کمک نیروهای اسرائیلی انجام شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اسرائیل اعلام کرد که یاری رساندن به عملیات تخلیه امدادگران کلاه سفید به درخواست دونالد ترامپ، رییس جهموری آمریکا انجام شده است و «بیم آن می‌رفت که با پیشروی ارتش بشار اسد در جنوب این کشور جان نیروهای کلاه سفید در معرض خطر قرار گیرد.»

خبرگزاری جمهوری عربی سوریه، سانا، به نقل از یک مقام وزارت خارجه سوریه گفت: «تخلیه این نیروها ماهیت واقعی نهادی موسوم به کلاه سفید‌ها را افشاء کرد.»

این مقام وزارت خارجه این نیروها را به علت «ماهیت تروریستی‌شان» برهم زننده امنیت و خطرناک خواند.

پس از پیشروی نیروهای اسد در شرق حلب و غوطه، نیروهای کلاه سفید با اتوبوس به مناطق شمالی که تحت کنترل نیروهای شورشی است، رفتند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام دولت اردن خبر داده است که قرار بود ۸۰۰ نفر از سوریه خارج شوند اما تنها ۴۲۲ نفر به علت تعدد ایستگاه‌های ایست و بازرسی‌ ارتش سوریه موفق به خروج از این کشور شوند.

این مقام تصریح کرد که این افراد در ظرف سه ماه آینده به کشورهای بریتانیا، آلمان و کانادا فرستاده خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد بنیان‌گذار کلاه سفیدهای سوریه در ترکیه پیدا شد

سفیر روسیه در اسرائیل: خواست خروج ایران از سوریه غیرواقع بینانه است

امدادگران «کلاه سفیدها» نمی توانند در اسکار شرکت کنند